NADANIE PRZEDSZKOLU SAMORZĄDOWEMU W BRZOZÓWCE IMIENIA KRÓLA MACIUSIA I

Dzień 20 listopada 2019 r. zapisze się w historii Przedszkola Samorządowego w Brzozówce jako jeden z najważniejszych. Właśnie tego dnia nastąpiło oficjalne nadanie przedszkolu imienia KRÓLA MACIUSIA PIERWSZEGO.

Król Maciuś I nierozerwalnie związany jest z patronem Szkoły Podstawowej w Brzozówce - Januszem Korczakiem. Janusz uczył dzieci odpowiedzialności, samodzielności, tolerancji i współdziałania. Tego pragniemy uczyć nasze dzieci. Dwudziestego listopada obchodzony jest MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA, dlatego też nasze święto zorganizowaliśmy tego dnia, w 60 rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka  oraz 30 lat po przyjęciu Konwencji o Prawach Dziecka.

Nasze dzieci po wyborze na patrona przedszkola Króla Maciusia Pierwszego systematycznie poznawały jego postać. Brały udział w licznych konkursach organizowanych na cześć Króla Maciusia, słuchały bajek, tworzyły kąciki tematyczne, wykonywały piękne prace plastyczne, nawiązywały kontakt z przedszkolami o tym samym imieniu poprzez np. wymianę pocztówkową, poznawały przygody małego króla. Do uroczystości bardzo długo się przygotowywały, zaprezentowały spektakl przygotowany pod kierunkiem Julii Adamskiej-Karpińskiej i Anny Wieczerzak, pt. ,,Król Maciuś Pierwszy”, który zachwycił wszystkich i wzruszył do łez.

Na uroczystości nie zabrakło ważnych osób. Swoją obecnością zaszczycili nas m.in. Wójt Gminy Obrowo, Wicekurator Kujawsko – Pomorskiego Kuratorium Oświaty oraz Starszy wizytator KO, Przewodniczący Rady Gminy, Sekretarz Gminy Obrowo, Dyrektorzy szkół z terenu naszej Gminy, Ksiądz prałat z parafii Lubicz, a także Rodzice naszych milusińskich i przyjaciele, którzy pomogli nam zorganizować tę uroczystość. Na pamiątkę tak ważnego dnia, wręczono przedszkolakom przepiękny zegar z motywem dziecięcym, a także mnóstwo słodkości. Każdy gość otrzymał przypinkę z logo przedszkola, folder i breloczekupominek upamiętniający ten dzień. Po części oficjalnej Król Maciuś częstował wszystkich babeczkami zapraszając zebranych na tort i poczęstunek.

J. Adamska-Karpińska, A. Wieczerzak