KONKURS "W ŚWIECIE BAJKI"

Dnia 29.03.2019 r. odbył się Konkurs "W świecie bajki".

Czytaj więcej: KONKURS "W ŚWIECIE BAJKI"

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY Z KRÓLEM MACIUSIEM I

21 marca hucznie przywitaliśmy wiosnę. Zaczęliśmy od wykonywania w salach zadań, które przyniosła dzieciom wiosna od króla Maciusia I: rozwiązywaliśmy zagadki, konstruowaliśmy marzannę, kolorowaliśmy ogromne kolorowanki i zrobiliśmy z nich wystawę, śpiewaliśmy piosenki i tańczyliśmy. Na koniec poszliśmy na spacer z marzannami w okolicy przedszkola.

Czytaj więcej: PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY Z KRÓLEM MACIUSIEM I

WYCIECZKA DO GALERII PLASTYCZNEJ TWÓRCZOŚCI DZIECKA

W marcu 2019 r. 5-latki i 6-latki odbyły wycieczkę do Galerii Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu. Dzieci zapoznały się z pracą pracowników tejże Galerii.  Doskonaliły podczas zajęć swoją sprawność manualną, poczucie estetyki, wrażliwość i zdolności plastyczne. Swoje dzieła dzieci zabrały do domu. 

M. Wiczyńska

Czytaj więcej: WYCIECZKA DO GALERII PLASTYCZNEJ TWÓRCZOŚCI DZIECKA

WYCIECZKA DO CAFE BAJARKA

W marcu 2019 r. 4-latki "Pszczółki" i 3-latki  "Motylki" pojechały na wycieczkę do Cafe Bajarka w Toruniu na warsztaty pt."Kolorowa ciastolina". Dzieci samodzielnie przygotowywały ciastolinę, mieszały składniki, wykrawały kolorowe ciasteczka, wałkowały ciastolinę, ugniatały i świetnie się przy tym bawiły. Poza tym hasały w sali zabaw, zjeżdżając na zjeżdżalniach, pływając w kulkach. 

M. Wiczyńska

Czytaj więcej: WYCIECZKA DO CAFE BAJARKA

WYCIECZKA DO PIEROGARNI

W lutym 2019 r. wszystkie nasze grupy przedszkole wybrały się na wycieczkę do pierogarni w Toruniu. Dzieci poznały od podstaw sposób powstawania pierogów, brały udział w mieszaniu składników, lepieniu i nadziewaniu pierogów. Zapoznały się z pracą kucharek i zwiedziły zaplecze kuchenne. Na koniec zjadły przepyszne własnoręcznie wykonane pierogi.

M. Wiczyńska

Czytaj więcej: WYCIECZKA DO PIEROGARNI

RODZINNE SPOTKANIE Z POEZJĄ MIŁOSNĄ

 

Czytaj więcej: RODZINNE SPOTKANIE Z POEZJĄ MIŁOSNĄ

DZIEŃ PIZZY

Fotorelacja z Dnia Pizzy.

Czytaj więcej: DZIEŃ PIZZY

GMINNE SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

 

Czytaj więcej: GMINNE SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

"OPOWIEŚĆ Z KRAINY ŚW. MIKOŁAJA"

3 grudnia 2018 r. przyjechał do nas Teatr Vaśka z przedstawieniem  pt. "Opowieść z krainy Św. Mikołaja". Piękna muzyka, śpiew bohaterów, humor, prostota oraz zaangażowanie dzieci w przedstawienie... to były klucze do otworzenia serc i umysłów naszych przedszkolaków. 

Monika W.

Czytaj więcej: "OPOWIEŚĆ Z KRAINY ŚW. MIKOŁAJA"

BIWAK ANDRZEJKOWY "PSZCZÓŁEK" I "MOTYLKÓW"

29.11.2018 r. najmłodsi, czyli 3 i 4 latki spotkali się ze swoimi paniami na biwaku andrzejkowym, w godzinach wieczornych po zajęciach przedszkolnych. Dzieci przyszły przebrane w interesujące stroje, wcielając się w różne postacie. Brały udział w ciekawych zabawach, wróżbach, konkursach. Bawiły się podczas tańca i śpiewania. Zwieńczeniem biwaku był poczęstunek, przygotowany z pomocą rodziców. 

M. Wiczyńska

Czytaj więcej: BIWAK ANDRZEJKOWY "PSZCZÓŁEK" I "MOTYLKÓW"

WYCIECZKA DO TEATRU BAJ POMORSKI

Dnia 27.11.2018 r. wszystkie dzieci z naszego przedszkola były na wycieczce w Teatrze Baj Pomorski na przedstawieniu pt. "Kłopot". Dla najmłodszych, czyli 3 i 4-latków było to szczególne przeżycie, gdyż była to ich to pierwsza wycieczka.

M. Wiczyńska

Czytaj więcej: WYCIECZKA DO TEATRU BAJ POMORSKI

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

23.11.2018 dzieci przyniosły z domu ukochane misie. Chętne dzieci zaśpiewały nauczone w domu piosenki o misiu, za co otrzymały dyplomy i nagrody. Ogłosiliśmy też konkurs na "Portret misia", były dyplomy i nagrody w każdej kategorii wiekowej. Śpiewaliśmy, tańczyliśmy, liczyliśmy, wykonywaliśmy prace plastyczne, a to wszystko razem z misiami.

Monika Wiczyńska

Czytaj więcej: DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

PASOWANIE NA PZEDSZKOLAKA

Dnia 16.11.2018 r. dzieci 4-letnie z grupy "Pszczółek" i 3-letnie z grupy "Motylków" stały się pełnoprawnymi przedszkolakami. Pani Dyrektor przy pomocy dotknięcia magiczną kredką przyjęła każdego do grona społeczności przedszkolnej. Przedszkolaki zaprezentowały tańce, piosenki, wiersze, podczas których wszyscy doskonale się bawili. Złożyły uroczystą przysięgę. W nagrodę dzieci otrzymały pamiątkowe medale, dyplomy oraz wielką słodką niespodziankę - TORT!

Monika Wiczyńska, Ewa Brochocka

Czytaj więcej: PASOWANIE NA PZEDSZKOLAKA

100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI

Tegoroczne Święto 11 listopada było wyjątkowe uroczyste. W piątek 9.11.2018 r. 5 i 6 latki, odświętnie ubrane, poszły do Szkoły Podstawowej, by wspólnie ze starszymi uczniami o godz. 11.11 wziąć udział w odśpiewaniu hymnu Polski oraz zaśpiewały nauczoną w przedszkolu piosenkę o Polsce. Młodsze dzieci zostały w przedszkolu i tu zapoznawały się z hymnem, godłem i flagą Polski. Dzieci wykonały specjalne prace plastyczne z symbolami Polski.

Monika Wiczyńska

Czytaj więcej: 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI

KONKURS "MÓJ UKOCHANY ŚWIĘTY"

29.10.2018 r. zorganizowaliśmy konkurs związany z postaciami osób Świętych, chcąc przybliżyć dzieciom sens Dnia Wszystkich świętych. Bijemy tu brawa rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie stroju dla dziecka oraz przyszli w tym dniu na nasz konkurs.

M. Wiczyńska

Czytaj więcej: KONKURS "MÓJ UKOCHANY ŚWIĘTY"

DZIEŃ CHŁOPAKA

Ostatni dzień września to Dzień Chłopaka, więc i nasze dziewczynki pamiętały w tym dniu o swoich kolegach, obdarowując ich drobnymi niespodziankami. Odbyły się również konkursy i zabawy, w których chłopcy popisywali się swoimi umiejętnościami.

M. Wiczyńska

Czytaj więcej: DZIEŃ CHŁOPAKA

DZIEŃ ZIEMNIAKA

25 września 2018 r. to "Dzień ziemniaka". Okazało się, że ziemniak stał się inspiracją do zorganizowania dzieciom twórczych i aktywizujących je zajęć. Dzieci m.in. wykonały prace plastyczne metodą stempli z ziemniaków, zrobiły jeże z ziemniaków i wykałaczek, a także smakowały ziemniaczane przekąski.

M. Wiczyńska

Czytaj więcej: DZIEŃ ZIEMNIAKA

DZIEŃ KROPKI

13 września 2018 r. nasz dzień w przedszkolu spędziliśmy pod hasłem "Dzień Kropki".  Był to przezabawny dzień, w którym wszystkie zajęcia edukacyjne i wychowawcze skoncentrowane były wokół kropki... zajęcia plastyczne, ruchowe...

M. Wiczyńska

Czytaj więcej: DZIEŃ KROPKI