SPOTKANIE Z ŻOŁNIERZAMI W PRZEDSZKOLU

 1 grudnia dzieci z przedszkola gościły niezwykłych gości – przedszkolaki spotkały się z żołnierzami Wojska Polskiego. Mundurowi przybyli na spotkanie z ogromnym wyposażeniem, w skład którego wchodził zestaw wielu przedmiotów niezbędnych dla żołnierza w trakcie wykonywania zadań. Każdy przedszkolak miał okazję z bliska obejrzeć wyposażenie żołnierskiego plecaka. Dzieci z uwagą słuchały wyjaśnień, po co żołnierzowi potrzebny jest hełm, maska przeciwgazowa, kamizelka i co żołnierz robi na poligonie, dlaczego jego mundur ma określoną kolorystykę. Każdy chętny przedszkolak choć przez chwilę mógł się poczuć jak żołnierz, kiedy przymierzał różne elementy munduru, próbował podnieść niektóre ze sprzętów czy podczas malowania dzieciom twarzy. Panowie zaprezentowali swój mundur, opisali wszystkie oznaczenie i symbole narodowe. Dzieci dowiedziały się, że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach poza granicami kraju. Przedszkolaki wraz z nauczycielkami ogromnie dziękują tacie Dawida z grupy „Wiewiórek” i drugiemu żołnierzowi za przybycie do naszego przedszkola i zaprezentowanie swojego zawodu.

Ewa Brochocka