UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE PRZEDSZKOLA 6-LATKÓW

Dnia 21.06.2018 r. odbyła się uroczystość zakończenia roku przedszkolnego przez dzieci 6-letnie na sali gimnastycznej ZS w Brzozówce. Dzieci przygotowane przez wychowawców zaprezentowały taniec polonez oraz program artystyczny złożony z wierszyków i piosenek związanych z naszym przedszkolem, zakończeniem roku i wakacjami. Absolwenci Przedszkola w Brzozówce otrzymali od wychowawców dyplomy i pamiątki rzeczowe. Ten dzień pełen wzruszeń, a zarazem pełen radości - na długo pozostanie w pamięci dzieci jak i nauczycieli grup.

Ewa Brochocka, Monika Wiczyńska

Czytaj więcej: UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE PRZEDSZKOLA 6-LATKÓW

KONKURS LITERACKI NA WIERSZ/RYMOWANKĘ O NASZYM PRZEDSZKOLU

W maju został zorganizowany przez p. E. Brochocką konkurs dla dzieci i rodziców na napisanie wiersza/rymowanki o naszym przedszkolu. O naszym przedszkolu powstało 10 wierszy z różnych grup wiekowych. I miesce zajęła Nadia Falkiewicz, II miejsce Lena Kusz, III miejsce Michał Orent. Dzieci te otrzymały dyplomy i nagrody. Reszta uczestników również otrzymała wyróżnienia i nagrody rzeczowe. Dziękujemy za udział dzieci w konkursie.

Ewa Brochocka

 

WYCIECZKA DO MIKOSZEWA

 

Czytaj więcej: WYCIECZKA DO MIKOSZEWA

SPARTAKIADA - MINI IGRZYSKA OLIMPIJSKIE PRZEDSZKOALKÓW

Nasze Przedszkolaki kochają sport. W związku z tym Panie zorganizowały dla dzieci 13.06.2018 Spartakiadę Przedszkolaka. Są to nasze przedszkolne igrzyska sportowe. Impreza zyskała swoje logo oraz duże zainteresowanie ze strony dzieci, rodziców oraz Pań. Dzieci uczestniczyły w przeróżnych zabawach ruchowych,  wraz z paniami świetnie się bawiły, czerpiąc radość ze wspólnie spędzonego czasu. Na koniec dzieci dostały posiłek regeneracyjny. Za rok znów kolejna Spartakiada Przedszkolaka.

Aleksandra Wojciechowska

Czytaj więcej: SPARTAKIADA - MINI IGRZYSKA OLIMPIJSKIE PRZEDSZKOALKÓW

SPOTKANIE U PANI KRAWCOWEJ

Pewnego ciepłego majowego dnia "Wiewiórki" wybrały się na spacer, podczas którego spotkała je niespodzianka - odwiedziny w pracowni krawcowej. Z bliska przyjrzały się pracy pani krawcowej... 

Ewa Brochocka

Czytaj więcej: SPOTKANIE U PANI KRAWCOWEJ

WYCIECZKA DO PARKU DINOZAURÓW

15 czerwca 2018 r. dzieci z grupy "Jeże" i "Wiewiórki" pojechały na wymarzoną wycieczkę do Parku Dinozaurów w Solcu Kujawskim. Na początku dzieci spacerowały wraz z przewodnikiem ścieżką dydaktyczną, zgłębiając tajniki życia dinozaurów. Potem obejrzały emocjonujący film w kinie 3 D. Następnie oddały się pasji malowania farbami gipsowych figurek. W końcu zgłodniałe zjadły grilla i słodkości. Dopełnieniem wrażeń była pełna wrażeń zabawa na placu zabaw z dmuchanymi zamkami, zjeżdźalniami, trampolinami, ciuchciami i karuzelami.

Monika Wiczyńska, Ewa Brochocka

Czytaj więcej: WYCIECZKA DO PARKU DINOZAURÓW

DZIEŃ DZIECKA

4 czerwca 2018 w naszym przedszkolu odbył się wyjątkowy Dzień Dziecka. Przy pomocy rodziców zorganizowaliśmy przepysznego grilla. Przyjechała też pani z najsłodszą na świecie watą cukrową. Na dokładkę była wyśmienita zabawa na dmuchanym zamku i zjeżdżalni. Z pewnością ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

Monika Wiczyńska

Czytaj więcej: DZIEŃ DZIECKA

DZIEŃ MAMY I TATY W PRZEDSZKOLU

W czerwcu w naszym przedszkolu gościliśmy rodziców naszych przedszkolaków. Każda grupa przedstawiła swoim rodzicom uroczysty program artystyczny: były tańce, wiersze, inscenizacje, piosenki... A na końcu gromkie brawa i wdzięczność i podziw rodziców. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku, w przygotowaniu którego jak zwykle uczestniczyli rodzice.

Monika Wiczyńska

Czytaj więcej: DZIEŃ MAMY I TATY W PRZEDSZKOLU

WYCIECZKA DO PRACOWNI KRAWIECKIEJ "USZYJMISIE"

10 maja 2018 r. wszystkie grupy przedszkolne wybrały się na zajęcia krawieckie. Dzieci zapoznały się z pracą krawcowej, poznały narzędzia jej pracy, oglądały materiały i przybory krawieckie oraz uczestniczyły w szyciu woreczka gimnastycznego.

Monika Wiczyńska

Czytaj więcej: WYCIECZKA DO PRACOWNI KRAWIECKIEJ "USZYJMISIE"

WYCIECZKA DO GMINNEJ BIBLIOTEKI W DOBRZEJEWICACH

W dniach 24.04. i 26.04. odbyła się wycieczka przedszkolaków z grupy „Wiewiórki” i „Jeżyki” do Gminnej Biblioteki w Dobrzejewicach. Dzieci zapoznały się z budynkiem biblioteki, półkami z książkami, poznały prace Pań bibliotekarek i specyfikę funkcjonowania biblioteki. Dzieci z uwagą wysłuchały bajki czytanej przez panie prowadzące oraz wykonały ciekawe prace plastyczne. Dziękujemy Panią za ciekawe zorganizowanie zajęć edukacyjnych i możliwość poznania biblioteki w naszej gminie.

Ewa Brochocka, Monika Wiczyńska

Czytaj więcej: WYCIECZKA DO GMINNEJ BIBLIOTEKI W DOBRZEJEWICACH

VIII GMINNY KONKURS PRZYRODNICZY - PRZEGLĄD INSCENIZACJI TEATRALNYCH

Dnia 20.04.2018 r. odbył się już po raz kolejny VIII Gminny Konkurs Przyrodniczy dla Przedszkolaków z Gminy Obrowo. W swoich progach gościliśmy Dyrekcje ZS w Brzozówce, nauczycieli przybyłych Przedszkoli oraz dzieci 6 letnie z Przedszkola w Dobrzejewicach, z Przedszkola z Osieka i Przedszkola w Brzozówce. W tym roku Gminny Konkurs Przyrodniczy miał formę Przeglądu Inscenizacji Teatralnych o tematyce przyrodniczej. Dzieci przebrane w odpowiednie, piękne stroje recytowały określone, wyuczone role oraz śpiewały piosenki przyrodnicze. Po pięknych przedstawieniach artystycznych dzieci otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe dla grupy. Dziękujemy wszystkim aktorom za piękne występny artystyczne.

Ewa Brochocka, Monika Wiczyńska

Czytaj więcej: VIII GMINNY KONKURS PRZYRODNICZY - PRZEGLĄD INSCENIZACJI TEATRALNYCH

"RODZINNE, ZDROWE JEDZENIE W PRZEDSZKOLU"

W ramach programu "Rodzinne, zdrowe jedzenie w przedszkolu" w grupie "Wiewiórki" odbyło się pieczenie przepysznych gofrów, a rodzicem, który zaangażował się w te zajęcia była mama Szymona Gąsiewicza. Serdecznię dziękujemy!

Ewa Brochocka

Czytaj więcej: "RODZINNE, ZDROWE JEDZENIE W PRZEDSZKOLU"

"NAJPIĘKNIEJSZA BABECZKA WIELKANOCNA" - KONKURS W GRUPIE "JEŻYKÓW"

Aby zachęcić dzieci i ich rodziców do udziału w kiermaszu wielkanocnym, pani Monika ogłosiła w swojej grupie konkurs na "Najładniejszą babeczkę wielkanocną". Wiele dzieci i rodziców wzięło udział w tym konkursie. Wszystkie babeczki były przepiękne i godne uwagi, dlatego też wszystkie dzieci za włożony trud zostały nagrodzone słodkościami. 

Monika Wiczyńska

Czytaj więcej: "NAJPIĘKNIEJSZA BABECZKA WIELKANOCNA" - KONKURS W GRUPIE "JEŻYKÓW"

"JEŻE" PIEKĄ WIELKANOCNE BABECZKI

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi "Jeżyki" uczyły się piec wielkanocne babeczki. Samodzielnie dokładały składniki, mieszały w misce. Frajdy było mnóstwo! A przy tym bardzo smakowało :)

Monika Wiczyńska

Czytaj więcej: "JEŻE" PIEKĄ WIELKANOCNE BABECZKI

WYCIECZKA DO MANUFAKTURY CUKIERKÓW W TORUNIU

14 marca 2018 nasze przedszkolaki spotkała niezwykła frajda, a mianowicie były na wycieczce w Manufakturze Słodyczy w Toruniu. Miały okazję na żywo obserwować produkcję kolorowych cukierków i lizaków w przeróżnych smakach, a także samodzielnie przygotowały swoje lizaki. Do domu otrzymały też cukierkowe rożki. Uśmiechnięte i zadowolone wróciły do przedszkola, a w domu delektowały się smakiem cukierków i lizaków.

Monika Wiczyńska

Czytaj więcej: WYCIECZKA DO MANUFAKTURY CUKIERKÓW W TORUNIU

"WIOSNA W POEZJI DZIECIĘCEJ" - PRZEGLĄD RECYTATORSKI

Dnia 21.03.2018 nasze przedszkole zorganizowało Przegląd Recytatorski dzieci z udziałem rodziców.

Czytaj więcej: "WIOSNA W POEZJI DZIECIĘCEJ" - PRZEGLĄD RECYTATORSKI

POWITANIE WIOSNY - SPACER Z MARZANNAMI

21 marca 2018 roku obchodziliśmy w naszym przedszkolu Pierwszy Dzień Wiosny. Z tej okazji odbyła się uroczystość „Rodzinne wierszowanie”. Chętne dzieci wraz z rodzicami recytowały wybrane przez siebie wiersze o tematyce wiosennej. Oprócz tego dzieci brały udział w wybranych zabawach ruchowych z piosenką i obejrzały występy taneczne grupy „Pszczółki” oraz „Biedronki”. Po obiedzie wszystkie grupy udały się na spacer z Marzanną, aby przegonić zimę a przywitać wiosnę.

Dziękuję!

Małgorzata Rostkowska

Czytaj więcej: POWITANIE WIOSNY - SPACER Z MARZANNAMI

"MAGICZNY ŚWIAT BAJEK" - KONKURS

Dnia 09.03.2018r. w Przedszkolu w Brzozówce odbył się konkurs wewnątrzprzedszkolny o bajkach dla dzieci 6 letnich prowadzony przez nauczycielki: E. Brochocką i M. Wiczyńską. Na konkursie mieliśmy przyjemność gościć Panią Dyrektor A. Koźlikowską, Panią Wicedyrektor R. Kwiatkowską oraz gości z Rady Powiatu Toruńskiego: Pani Mirosława Kłosińska, Pan Mirosław Nawrotek i Pan Tomasz Zakrzewski. W konkursie brały udział 5 osobowe drużyny dzieci z grup „Wiewiórki”, „Sowy”, „Biedronki” i „Jeżyki”, które zmagały się z różnymi zadaniami ze znajomości znanych bajek takich jak Czerwony Kapturek, Kopciuszek, Kot w butach, Pinokio, Złota rybka, Calineczka itp. Dzieci rozwiązywały różnego typu zadania o znanych bajkach – matematyczne, słuchowe, obrazkowe, językowe, sprawnościowe itp. Oprócz zadań konkursowych dzieci brały udział w zabawach ruchowych ze śpiewem i muzyką i obejrzały występ taneczny dzieci 6 letnich „Wiewiórek”. Na koniec konkursu wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, medale „Super znawcy bajek” oraz nagrody rzeczowe dla grup. Dzieci wykazały się dużą wiedzą znajomości bajek, ponieważ bardzo dobrze poradziły sobie z zadaniami konkursowymi, a konkurs dostarczył im wiele radości i wesołej zabawy połączonej z nauką. Konkurs ten był również okazją do przekazania zabawek dla każdej z grup przedszkolnych przez naszych gości Rady Powiatu Toruńskiego, za które serdecznie dziękujemy.

Ewa Brochocka, Monika Wiczyńska

Czytaj więcej: "MAGICZNY ŚWIAT BAJEK" - KONKURS

W ŚWIECIE ILUZJI... SPOTKANIE Z ILUZJONISTĄ

Dnia 06.03.2018 nasze przedszkole odwiedził iluzjonista - Mariusz Czajka. Spotkanie z iluzją trwało 40 minut. Program przygotowany był z myślą o najmłodszych, którzy zabierani byli w świat magii i czarów. Podczas występu dzieci zapraszane były na scenę, aby pomóc czarodziejowi wypowiadać magiczne zaklęcia i wykonywać tajemnicze ruchy, dzięki, którym niemożliwe staje się możliwe. Nie zabrakło również czarodziejskiej bajki ze szczęśliwym zakończeniem. Dzięki sztuce iluzji dzieci mogły na chwilę przenieść się do magicznego świata. Pokazowi towarzyszyło dużo śmiechu i wspaniałej zabawy.

J. Dołęgowska

Czytaj więcej: W ŚWIECIE ILUZJI... SPOTKANIE Z ILUZJONISTĄ

DZIEŃ KOBIET W GRUPIE "WIEWIÓRKI"

Z okazji Dnia Kobiet w grupie "Wiewiórki" dzieci upiekły smaczne babeczki. Ogromną radością było przygotowywanie nich, a jeszcze większą degustowanie.

Czytaj więcej: DZIEŃ KOBIET W GRUPIE "WIEWIÓRKI"

Wycieczka przedszkolaków do Straży Pożarnej w Toruniu

Dnia 11.01. i 07.02. 2018 dzieci z Przedszkola Samorządowego w Brzozówce miały wycieczkę do Straży Pożarnej w Toruniu na zajęcia edukacyjne. W siedzibie straży dzieci zostały przywitane przez wszystkich pełniących dyżur strażaków, którzy czekali już na nasze przyjście. Strażacy zademonstrowali nam swoją niebywałą sprawność, zjeżdżając do nas po rurze, czy przebierając się błyskawicznie w strój bojowy. Podczas spotkania zwiedzaliśmy pomieszczenia remizy: dyżurkę oraz garaże, w których mogliśmy nie tylko obejrzeć z bliska i przymierzyć strój strażaka, ale także poznać dokładnie wyposażenie samochodu strażackiego. Podczas zajęć edukacyjnych przedszkolaki dowiedziały się też wiele na temat niebezpieczeństw czyhających na nie w domu i w przedszkolu. Strażacy uświadomili dzieciom, że nie wolno: bawić się zapałkami, zapalniczką czy  urządzeniami elektrycznymi znajdującymi się w domu, co zrobić jeśli w domu zauważymy pożar i  jak powiadomić straż pożarną, dzwoniąc na numer alarmowy 998 i podając dokładny adres, imię i nazwisko oraz swój numer telefonu oraz jak zachować się w razie pożaru (sami nie gasimy pożaru, nie otwieramy okien, nie chowamy się w trudno dostępnych miejscach, jak najszybciej opuszczamy pomieszczenie, zawsze słuchamy poleceń ratowników). Na koniec przedszkolaki  mogły przymierzyć strażackie hełmy, zrobić sobie zdjęcie ze strażakami. Wycieczka bardzo podobała się dzieciom i poszerzyła ich wiadomości o zawodzie i pracy strażaków.

Ewa Brochocka, Monika Wiczyńska

Czytaj więcej: Wycieczka przedszkolaków do Straży Pożarnej w Toruniu

Bal Karnawałowy w Zespole Szkół w Brzozówce

20 stycznia 2018 r. Szkoła Podstawowa w Brzozówce jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki przemieniła się w iście bajkową krainę, a wszystko to za sprawą zorganizowanego w tym dniu balu karnawałowego dla przedszkolaków i dla dzieci klas I - III. Wystrój „sali balowej" udekorowanej klaunami i pajacami oraz balonami i serpentynami wprowadził dzieci w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy.

Tradycji balu stało się zadość i dzieci były poprzebierane za różne postacie. Były więc wróżki, królowe i królowie, nie zabrakło też Batmanów, Piratów, Rycerzy, czy też różnych zwierząt. Na nasz bal zawitały też: żółwie, tygryski, motyle. Do wspólnej zabawy zaprosiła dzieci nauczycielki Zespołu Szkół w Brzozówce, aby wszyscy byli uśmiechnięci, a cała sala była ciągle roztańczona. I tak też było……..

Przez kilka godzin dzieci bawiły się świetnie. Dzieci z radością i uśmiechem na twarzach, tańczyły i podskakiwały w rytm muzyki podrzucając w górę swoje baloniki.

W przerwach między tańcami nie zabrakło również konkursów i zabaw integracyjnych. Odbył się konkurs – rzucanie papierowych kul do obręczy, konkurs tańca z balonami i taniec na gazecie, oraz zabawy integracyjne z piosenką. Jak na prawdziwy bal przystało wybrano także Królową i Króla Balu przy pomocy losowania cukierków z niespodzianką. Król i Królowa otrzymali korony oraz zatańczyli razem taniec.

Bal karnawałowy dostarczył dzieciom wielu pozytywnych przeżyć. Wspomnienia o nim długo pozostaną w ich pamięci.

Ewa Brochocka

Wizyta Przedszkolaków w Dziennym Domu Pomocy Społecznej w Toruniu

Dnia 31.01.2018 r. dzieci 6 letnie „Wiewiórki” odwiedziły podopiecznych Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Toruniu. Dzieci zaprezentowały mieszkańcom program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka – śpiewały piosenki, recytowały wiersze i złożyły życzenia. Po występie dzieci rozdały własnoręcznie wykonane prezenty – laurki i kolorowe kwiatki. Również dzieci czekała miła niespodzianka, a mianowicie przygotowany przez pracowników DDPS słodki poczęstunek. Zarówno dla dzieci jak i dla mieszkańców niewątpliwe był to miło spędzony czas i na długo zachowają go w pamięci.

Ewa Brochocka

Czytaj więcej: Wizyta Przedszkolaków w Dziennym Domu Pomocy Społecznej w Toruniu

Zajęcia kulinarne w grupie „Wiewiórek” – świąteczne ciasteczka

Dnia 11 grudnia w grupie „Wiewiórek” odbyły się zajęcia z Programu „ Zdrowe, rodzinne jedzenie w przedszkolu”. Zajęcia kulinarne prowadzone były przez mamę Zosi Karolewskiej - Panią Izę, która wraz z dziećmi przygotowywała, a następnie piekła smaczne świąteczne ciasteczka maślane. Kiedy ciasteczka się upiekły wspólnie ozdabialiśmy je kolorowymi dekoracjami. Zajęcia kulinarne z rodzicem bardzo podobały się dzieciom, wszystkie powierzone zadania wykonywały bardzo chętnie i ze starannością. Dziękujemy mamie Zosi za przeprowadzenie zajęć i zapraszam kolejnych rodziców z grupy „Wiewiórek” na zajęcia kulinarne.

Ewa Brochocka

Czytaj więcej: Zajęcia kulinarne w grupie „Wiewiórek” – świąteczne ciasteczka

GMINNE SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

W dniu 08.12.17 Przedszkole Samorządowe w Brzozówce zorganizowało spotkanie z przedszkolami i oddziałami przedszkolnymi z Gminy Obrowo. Na uroczystość Przeglądu Twórczości Artystycznej Dzieci – Gminnym Spotkaniu z Mikołajem przybyli zaproszeni goście oraz dzieci przedszkolne. Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Sekretarz Urzędu Gminy w Obrowie- Mirosława Kłosińska, Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Osieku nad Wisłą-Katarzyna Wachowska, Pani Wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Dobrzejewicach-Renata Nowakowska oraz Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Brzozówce- Anna Koźlikowska i Pani Wicedyrektor Zespołu Szkół w Brzozówce-Renata Kwiatkowska. Wśród naszych gości znalazły się dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z Łążyna II, Dobrzejewic, Osieka nad Wisłą, Obrowa i oczywiście Brzozówki. Spotkanie poprowadziły Pani Dagmara Janczuk oraz Aleksandra Wojciechowska. Prowadzące zachęciły wszystkie dzieci do wspólnej zabawy oraz występów tanecznych. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem i przejęciem prezentowały swoje umiejętności taneczne. Na uroczystości nie zabrakło również Mikołaja, bo to właśnie na Niego czekały pociechy. Z uwagą obserwował poczynania dzieci na scenie. W podziękowaniu za przybycie dzieci z grupy Sowy i Biedronki z Przedszkola Samorządowego w Brzozówce wystawiły dla Mikołaja teatrzyk oraz zatańczyły. Mikołaj nie był dłużny i dziękując wszystkim dzieciom obdarował je słodkościami. Mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy…

Aleksandra Wojciechowska

Czytaj więcej: GMINNE SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

Wizyta Przedszkolaków w Dziennym Domu Pomocy Społecznej w Toruniu

Dnia 07.12.2017r. dzieci 6 letnie „Wiewiórki” odwiedziły podopiecznych Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Toruniu. Dzieci zaprezentowały mieszkańcom program artystyczny – bajkę „Bal u misia” oraz z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia śpiewały piosenki świąteczne i złożyły życzenia. Po występie dzieci rozdały własnoręcznie wykonane prezenty – prace plastyczne „Mikołajki i Aniołki.” Również dzieci czekała miła niespodzianka, a mianowicie przygotowany przez pracowników DDPS słodki poczęstunek. Zarówno dla dzieci jak i dla mieszkańców niewątpliwe był to miło spędzony czas i na długo zachowają go w pamięci.

Ewa Brochocka

Czytaj więcej: Wizyta Przedszkolaków w Dziennym Domu Pomocy Społecznej w Toruniu

BIWAK ANDRZEJKOWY "PSZCZÓŁEK" I "MOTYLKÓW"

 

Czytaj więcej: BIWAK ANDRZEJKOWY "PSZCZÓŁEK" I "MOTYLKÓW"

SPOTKANIE Z ŻOŁNIERZAMI W PRZEDSZKOLU

 1 grudnia dzieci z przedszkola gościły niezwykłych gości – przedszkolaki spotkały się z żołnierzami Wojska Polskiego. Mundurowi przybyli na spotkanie z ogromnym wyposażeniem, w skład którego wchodził zestaw wielu przedmiotów niezbędnych dla żołnierza w trakcie wykonywania zadań. Każdy przedszkolak miał okazję z bliska obejrzeć wyposażenie żołnierskiego plecaka. Dzieci z uwagą słuchały wyjaśnień, po co żołnierzowi potrzebny jest hełm, maska przeciwgazowa, kamizelka i co żołnierz robi na poligonie, dlaczego jego mundur ma określoną kolorystykę. Każdy chętny przedszkolak choć przez chwilę mógł się poczuć jak żołnierz, kiedy przymierzał różne elementy munduru, próbował podnieść niektóre ze sprzętów czy podczas malowania dzieciom twarzy. Panowie zaprezentowali swój mundur, opisali wszystkie oznaczenie i symbole narodowe. Dzieci dowiedziały się, że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach poza granicami kraju. Przedszkolaki wraz z nauczycielkami ogromnie dziękują tacie Dawida z grupy „Wiewiórek” i drugiemu żołnierzowi za przybycie do naszego przedszkola i zaprezentowanie swojego zawodu.

Ewa Brochocka

Czytaj więcej: SPOTKANIE Z ŻOŁNIERZAMI W PRZEDSZKOLU

BIWAK MIKOŁAJKOWY "JEŻY" I "WIEWIÓREK"

W tym roku dla grupy "Jeży" i "Wiewiórek" panie zorganizowały biwak o tematyce mikołajkowej. Zabawy i zadania związane były z bardzo bliską dzieciom tematyką, jaką jest Św. Mikołaj i Święta Bożego Narodzenia. Na początku dzieci obejrzały prezentację multimedialną o Św. Mikołaju. Dzieci przypominały sobie zwyczaje i tradycje poprzez układanie sylabowych bombek, wyszukiwanie liter i wysłuchiwanie pierwszych głosek z nazw obrazków związanych ze świętami oraz poprzez określanie liczby sylab w nazwach rzeczy, które dzieci dostają na prezent. Nie zabrakło okazji do zabaw w "zaprzęgi" Mikołaja i reniferów, ekspresowe wysyłanie kartek świątecznych czy przekazywanie paczek z rąk do rąk. Dzieci segregowały paczki według wielkości, przyporządkowywały cyfry kolejnym prezentom. Dzieci rysowały swój wymarzony prezent od Mikołaja, wkładały list do koperty, przyklejały znaczek i adres Mikołaja i własnoręcznie się podpisywały. Ku zaskoczeniu dzieci, odwiedził je pan listonosz - tata Martyny z grupy "Jeżyków" - aby osobiście zabrać i wysłać listy do Św. Mikołaja. Oczywiście na zakończenie miał miejsce poczęstunek. Czas biwaku był bardzo mile i owocne spędzonym czasem.

Monika Wiczyńska

Czytaj więcej: BIWAK MIKOŁAJKOWY "JEŻY" I "WIEWIÓREK"

"PIERWSZA GWIAZDKA" - TEATR OBJAZDOWY W PRZEDSZKOLU

Już 1 grudnia gościliśmy w naszym przedszkolu Teatr objazdowy "Pomarańczowy cylinder", który przedstawił dzieciom bajkę pt. "Pierwsza gwiazdka". Dzieci obejrzały przezabawną historię o Św. Mikołaju, perypetiach renifera i kłopotach, jakie ich spotkały zanim na niebie pojawiła się pierwsza gwiazdka. Na szczęście, ku radości widowni dzieci, bajka szczęśliwie się zakończyła.

Monika Wiczyńska

Czytaj więcej: "PIERWSZA GWIAZDKA" - TEATR OBJAZDOWY W PRZEDSZKOLU

ZABAWY ANDRZEJKOWE

Tegoroczne zabawy andrzejkowe przeżywaliśmy w swoich grupach. Panie zorganizowały dzieciom ciekawe zabawy, wróżby, jak lanie wosku, ustawianie butów w kolejce do drzwi i in. W grupie "Wiewiórki" ciekawe zabawy i wróżby przeprowadziła dla dzieci mama Amelki. Nie zabrakło wesołej muzyki, przy której dzieci ochoczo podskakiwały. Integracyjne pląsy sprawiały, że dzieci wspólnie bawiły się w tańcu. Dużo było przy tym śmiechu i radości. Zwieńczeniem zabaw były słodkie poczęstunki.

Monika Wiczyńska

Czytaj więcej: ZABAWY ANDRZEJKOWE

WYCIECZKA DO CENTRUM EDUKACJI KOMUNIKACYJNEJ I DO KINDER PARKU

Zdjęcia z wycieczki grupy "Sowy"

Czytaj więcej: WYCIECZKA DO CENTRUM EDUKACJI KOMUNIKACYJNEJ I DO KINDER PARKU

WYCIECZKA DO CENTRUM EDUKACJI KOMUNIKACYJNEJ I DO KINDER PARKU

21.11. i 22.11. dzieci z naszego przedszkola pojechały na wycieczkę do Centrum Edukacji Komunikacyjnej w Toruniu i do Kinder Parku. W Centrum Edukacji uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych dotyczących bezpiecznego poruszania się po drodze, poznały wybrane znaki drogowe, sygnalizacje świetlną, utrwaliły prawidłowe przejście na drugą stronę po pasach i zachowanie się w różnych sytuacjach związanych z ruchem ulicznym. Na koniec zajęć dzieci dostały odblaskowe opaski na pamiątkę oraz dla ich bezpieczeństwa. Z kolei w Kinder Parku dzieci mogły swobodnie wybawić się na sali zabaw, na której pojawił się Minionek. Wycieczka sprawiła dzieciom wielką przyjemność i na długo pozostanie w ich pamięci.

Ewa Brochocka

Zdjęcia grupy "Jeże" i "Wiewiórki"

Czytaj więcej: WYCIECZKA DO CENTRUM EDUKACJI KOMUNIKACYJNEJ I DO KINDER PARKU

"MAGICZNY CZAS" - POKAŻ DZIECKU, ŻE CZYTANIE TO PRZYJEMNOŚĆ

15.11.2017 r. w grupie „Wiewiórek” i „Jeżyków” odbyły się zajęcia edukacyjne z Paniami z Gminnej Biblioteki Dobrzejewice. Dzieci dowiedziały się co to jest biblioteka, dlaczego warto do niej uczęszczać. Panie bibliotekarki przeczytały dzieciom bajkę o „Żubru Pomponiku”, a następnie dzieci wykonały przepiękne prace w kolorach jesieni. Zajęcia bardzo podobały się dzieciom. Dziękujemy bardzo Paniom bibliotekarką za odwiedzenie naszego przedszkola i przeprowadzenie zajęć z dziećmi.

Ewa Brochocka

Czytaj więcej: "MAGICZNY CZAS" - POKAŻ DZIECKU, ŻE CZYTANIE TO PRZYJEMNOŚĆ

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Dnia 23.11. odbył się w naszym przedszkolu Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji każdy przedszkolak tego dnia przyniósł z domu swojego ulubionego misia maskotkę i wypowiadał się na temat jego wyglądu, dlaczego lubi spędzać czas bawiąc się z misiem. Główną atrakcją było przedstawienie teatralne „Bal u misia” dzieci z grupy „Wiewiórek”. Przedstawienie dało możliwość wprowadzenia dzieci z innych grup w świat bajki, uatrakcyjniło wspólne świętowanie, a dla dzieci z grupy „Wiewiórek” dało możliwość poczucia się aktorami grając określone role i wcielając się w różne postacie. Dzieci - aktorzy przebrani w odpowiednie stroje czuły się bardzo szczęśliwe mogąc odgrywać określone role oraz czuły się potrzebne sprawiając radość kolegom z innych grup. Po bajce dzieci również w sali wysłuchały przygotowane opowiadanie o misiu, uczestniczyły w zabawach ruchowych oraz wykonały prace plastyczną – kolorowe misie wg własnego pomysłu. Na koniec tej uroczystości dzieci złożyły życzenia dla swoich misiów przyniesionych z domu oraz odbył się miły poczęstunek „Małe co nieco” - sok Kubuś i ciasteczko Lubiś, który na pewno sprawił im wielką i miłą niespodziankę.

Ewa Brochocka

Czytaj więcej: DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

PANI POLICJANTKA W GRUPIE "JEŻYKÓW"

Dnia 15 listopada 2017 roku w naszym przedszkolu gościliśmy Panią policjantkę - mamę Karola z grupy „Jeżyków”. Tematem spotkania było miedzy innymi utrwalenie z dziećmi podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się w okolicach jezdni oraz konieczności noszenia przy sobie odblasków. Funkcjonariuszka wytłumaczyła również, w jaki sposób zachować się w sytuacji zagrożenia ze strony obcych osób. Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach, opowiadały o swoich doświadczeniach i słuchały rad gościa.

Na koniec zajęć Pani policjantka rozdała dzieciom odblaski oraz przygotowała specjalną niespodziankę – wszyscy mogli odbić na kartce swoje odciski palców. Dla wszystkich dzieci to była świetna zabawa.

Joanna Ostrowska-Dolega

Czytaj więcej: PANI POLICJANTKA W GRUPIE "JEŻYKÓW"

WYCIECZKA PSZCZÓŁEK I MOTYLKÓW DO KINDER PARKU

Dnia 21.11.2017 nasze najmłodsze dzieci pojechały na wycieczkę do Kinder Parku. Pszczółki oraz Motylki mogły korzystać z wielu ciekawych atrakcji: trampoliny, zabawy w piasku, basen z kolorowymi kulkami, zjeżdżalnie, wspinaczki oraz wiele innych. Na zakończenie poznały osobiście Minionka z którym mogły się pobawić w przeciąganie liny oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Już dziś wiemy, że wycieczka była bardzo udana i pewnie niebawem znów ją powtórzymy.

Justyna Dołęgowska

Czytaj więcej: WYCIECZKA PSZCZÓŁEK I MOTYLKÓW DO KINDER PARKU

TYDZIEŃ MAŁEGO PATRIOTY

6- 10 XI 2017 - „Tydzień Małego Patrioty”- dzieci, podczas tego tygodnia utrwalały wiedzę dotyczącą: symboli narodowych, naszej ojczyzny oraz zapoznały się z historią powstania naszego kraju. Doskonałą formą podsumowania całego tygodnia, była audycja muzyczna, której tematem były pieśni Patriotyczne. Mamy nadzieję, że dzięki temu wszystkie dzieci czują się prawdziwymi Polakami.

Justyna Dołęgowska

Czytaj więcej: TYDZIEŃ MAŁEGO PATRIOTY

Akcja "Cała Polska czyta dzieciom" w listopadzie 2017

Jak dotąd w listopadzie 2017 odwiedzili nas z bajką rodzice:

- mama Wiktorii Słowińskiej w grupie "Wiewiórki",

- mama Miłosza i Olka w grupie "Wiewiórki",

- mama Igora K. w grupie "Jeżyki".

Monika Wiczyńska 

Czytaj więcej: Akcja "Cała Polska czyta dzieciom" w listopadzie 2017

JESIENNY SPACER "JEŻYKÓW"

W październiku, w piękną słoneczną pogodę, "Jeżyki" wybrały się na jesienny spacer. Naszym celem było znalezienie kolorowych, jesiennych liści. Dzieci stworzyły bukiety. W przedszkolu część liści ususzyliśmy, po czym wykorzystaliśmy je do zrobienia oryginalnych prac plastycznych w ramach zajęć dodatkowych z programu "Mały artysta". Prace plastyczne można zobaczyć w zakładce "Dzieła naszych dzieci".

Monika Wiczyńska

Czytaj więcej: JESIENNY SPACER "JEŻYKÓW"

ZAJĘCIA KULINARNE W GRUPIE „WIEWIÓREK”

Dnia 26 października w grupie „Wiewiórek” odbyły się zajęcia z Programu „Zdrowe, rodzinne jedzenie w przedszkolu”. Zajęcia kulinarne prowadzone były przez mamę Nadii Falkiewicz - Panią Joasię, która wraz z dziećmi przygotowywała zdrowe, smaczne jedzenie – owocowe szaszłyki, myszki z jajek i kanapki koty. Zajęcia kulinarne z rodzicem bardzo podobały się dzieciom, wszystkie powierzone zadania wykonywały bardzo chętnie i ze starannością. Dziękujemy Pani Joasi za przeprowadzenie zajęć i zapraszam kolejnych rodziców z grupy „Wiewiórek” na zajęcia kulinarne.

Ewa Brochocka

Czytaj więcej: ZAJĘCIA KULINARNE W GRUPIE „WIEWIÓREK”

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Dnia 27.10.2017 r. dzieci z grupy "Pszczółek" i "Motylków" stały się pełnoprawnymi przedszkolakami. Pani Dyrektor przy pomocy dotknięcia magiczną kredką przyjęła każdego do grona społeczności przedszkolnej. Przedszkolaki zaprezentowały krótkie występy artystyczne, podczas których wszyscy doskonale się bawili. W nagrodę dzieci otrzymały pamiątkowe medale oraz rożki pełne słodkości.

Justyna Dołęgowska

Czytaj więcej: PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

"Wakacyjna pocztówka" - konkurs plastyczno-fotograficzny

W miesiącu wrześniu 2017 r. p. Dagmara Janczuk i p. Ola Wojciechowska zorganizowały konkurs plastyczno-fotograficzny pn. "Wakacyjna pocztówka". Celem konkursu było wykonanie pracy plastycznej, fotograficznej lub plastyczno-fotograficznej o podanej tematyce. Prace były wykonywane w domu wspólnie z rodzicami. W konkursie brało udział 20 dzieci.

I miejsce zajęlii: Daria Zielińska - "Biedronki" oraz Julia Zazdżyk - "Jeże"

II miejsce zajęli: Lena Jeszawicz - "Biedronki" oraz Oliwier Jeszawicz - "Pszczółki"

III miejsce zajęli: Amelia Dulczewska - "Wiewiórki" oraz Patryk Borkowski - "Biedronki".

Wśród osób wyróżnionych znaleźli się:

Tymon Tobolski, Igor Karpiński, Mikołaj Lisewki, Michał Orent, Igor Wałasz, Agata Wojciechowska, Marcel Perkuszewski, Otylia Lewandowska, Nikodem Rumiński, Natalia Pyrek, Igor Lewandowski, Dominik Tecmer, Angelika Wolf, Adam Miąskowski.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Aleksandra Wojciechowska

Czytaj więcej: "Wakacyjna pocztówka" - konkurs plastyczno-fotograficzny

Akcja "Cała Polska czyta dzieciom" w październiku 2017

W październiku 2017 r. w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" nasze przedszkole odwiedzili rodzice, aby przeczytać dzieciom bajkę. Za przeczytanie bajki dziękujemy:

- mamie Michała Frąś z grupy "Wiewiórki",

- mamie Igora Wałasza z grupy "Jeże",

- mamie Mateusza Brochockiego z grupy "Pszczółki",

- mamie Tymka Tobolskiego z grupy ""Motylki".

Monika Wiczyńska

Czytaj więcej: Akcja "Cała Polska czyta dzieciom" w październiku 2017

PRZEGLĄD PIOSENKI JESIENNEJ

Dnia 18.10.2017 r. odbył się w naszym przedszkolu Przegląd Piosenki Jesiennej. Wszystkie dzieci, Panią Dyrektor i Panią Wicedyrektor, rodziców, pracowników przedszkola przywitały dwie nauczycielki prowadzące uroczystość, w tym „Pani Jesień”. Każda grupa zaprezentowała swoje umiejętności wokalne - śpiewając piosenki jesienne, taneczne - prezentując taniec czy grę na wybranych instrumentach – butelkach. Oprócz tego chętne dzieci przygotowane w domu przez rodziców zaśpiewały indywidualnie na forum dowolną piosenkę o tematyce jesiennej w przeróżnych nastrojach i z rytmicznością w czasie śpiewania piosenki. Nie zabrakło ciekawych przebrań i interpretacji utworów. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy i drobne upominki, które zostały wręczone przez Panią Dyrektor. Dzień ten dostarczył dzieciom i zaproszonym gościom radości, przyjemności i dobrej zabawy podczas spotkania.

Ewa Brochocka

Czytaj więcej: PRZEGLĄD PIOSENKI JESIENNEJ

WYCIECZKA DO WOJSKA - "JEŻE" I "WIEWIÓRKI"

Dnia 19.10.2017 r. dzieci 6-letnie wybrały się na wycieczkę, zorganizowaną dzięki pomocy jednego z rodziców, do Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu. Dzieci w obecności przewodnika zwiedziły ekspozycję na zewnątrz i w budynku Muzeum. Radość dzieci była wielka, gdyż mogły dotykać sprzętów wojskowych, wchodzić do wnętrza niektórych pojazdów, poczuć się jak żołnierze w boju. Zadziwione były wielkością maszyn wojskowych, potęgą sprzętu. Poznały fachowe słownictwo. Miały możliwość zadawania pytań i uzyskiwały ciekawe odpowiedzi. Na zakończenie otrzymały pamiątkowe naszywki na ubrania i gazetki o tematyce wojskowej.

Monika Wiczyńska

Czytaj więcej: WYCIECZKA DO WOJSKA - "JEŻE" I "WIEWIÓRKI"

AUDYCJA MUZYCZNA 13 X 2017 R. - „NA GÓRALSKĄ NUTĘ”

Autorzy drugiej audycji zaskoczyli dzieci oryginalnymi strojami w stylu góralskim. Dzieci na własne oczy zobaczyły elementy stroju oraz poznały ich nazewnictwo, np. kierpce, pas, w którym trzyma się dutki, kosula. Poznały też góralskie pojęcia: gęśle, harmonia, basetla, czyli zobaczyły i usłyszały jak brzmią skrzypce, akordeon i wiolonczela. Góralskie utwory i muzyka bardzo przypadły dzieciom do gustu, ponieważ radośnie i spontanicznie przy nich podrygiwały, a nawet niektóre utwory śpiewały.

Monika Wiczyńska

Czytaj więcej: AUDYCJA MUZYCZNA 13 X 2017 R. - „NA GÓRALSKĄ NUTĘ”

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2017 r.

Podczas tegorocznej akcji, mającej miejsce 18 września 2017 r., dzieci przypomniały sobie jak ważne jest, by nasze otoczenie było czyste. Uświadomiły sobie, że to także od nich samych zależy czy pobliskie lasy, parki i uliczki są zaśmiecone czy lśniące czystością. Zrozumiały, że los ludzi, zwierząt i roślin jest uzależniony od czystości środowiska. Brały udział w segregacji śmieci na plastikowe, szklane, papierowe i bioodpady. Wykonały zbiorowe prace plastyczne pod hasłami: „czysty plac zabaw”, „czysta plaża”, „czysta łąka”, „czysty las”. Dzieci z radością ubrały jednorazowe rękawiczki, wyszły na spacer i z zapałem przystąpiły do zbierania śmieci wokół szkoły i przedszkola. Nasze worki bardzo szybko wypełniły się po same brzegi.

Monika Wiczyńska

Czytaj więcej: SPRZĄTANIE ŚWIATA 2017 r.

DZIEŃ CHŁOPAKA 2017 R.

Tradycją jest, że w naszym przedszkolu Dzień Chłopaka obchodzimy w grupach. To coroczna impreza nie tylko dla chłopców, choć prezenty otrzymują właśnie oni. Dzień wypełniony był wspólnymi zabawami taneczno-muzycznymi, śpiewem. Panie przygotowały dla dzieci ciekawe zabawy, zagadki, zabawy zręcznościowe i inne atrakcje związane z tym dniem. Dziewczynki z paniami odśpiewywały „100 lat”, składały ciekawe życzenia. Na zakończenie wszyscy malowali ulubione kolorowanki chłopców, a dziewczynki wręczały je kolegom. Chłopcy dostali również drobne upominki.

Ewa Wiśniewska

Czytaj więcej: DZIEŃ CHŁOPAKA 2017 R.

WYCIECZKA DO TEATRU „BAJ POMORSKI”

Pierwsza wycieczka, w której uczestniczyło całe nasze przedszkole, miała charakter bardzo kulturalny, gdyż odwiedziliśmy „Baj Pomorski”. Dla nie jednego czterolatka był to pierwszy kontakt z tego rodzaju instytucją, więc maluchy wrażeń miały co nie miara. Wszystko wokół je zachwycało, czasem lekko przerażało (jak to zwykle w teatrach bywa, gdy zapada ciemność). Każdego przedszkolaka niezależnie od wieku gra aktorska bardzo ujęła, muzyka wzruszała i serca poruszała, ponieważ wszystkie dzieci cichutko siedziały wpatrzone w scenę. Trzeba przyznać, że jak potrzeba to nasze przedszkolaki naprawdę ładnie potrafią się zachowywać.

Monika Wiczyńska

Czytaj więcej: WYCIECZKA DO TEATRU „BAJ POMORSKI”

AUDYCJA MUZYCZNA IX 2017 R. - „W STYLU COUNTRY”

Pierwsza tegoroczna audycja w wykonaniu fundacji „Wszyscy tworzymy sztukę” związana była z muzyką country. Dzieci poznały styl tego gatunku muzycznego, zobaczyły i usłyszały charakterystyczne dla niego instrumenty muzyczne. Wesoło  nuciły piosenki, klaskały i tańczyły przy piosenkach country.

Monika Wiczyńska

Czytaj więcej: AUDYCJA MUZYCZNA IX 2017 R. - „W STYLU COUNTRY”