8.11.2016 R. PRZEGLĄD PIOSENKI JESIENNEJ

W tym roku szkolnym jesień polubiliśmy jeszcze bardziej niż zwykle, gdyż każda grupa uczyła się wybranej piosenki o jesieni, aby zaprezentować ją podczas Przeglądu Piosenki Jesiennej. Zaś chętne dzieci w domu z rodzicami przygotowywały się do śpiewu dowolnej piosenki o tematyce jesiennej i zaśpiewały je indywidualnie. Dzieci zaprezentowały piosenki w przeróżnych nastrojach.  Niejedni dziecko zachwyciło nas swoim talentem muzycznym i aktorskim. Nie zabrakło ciekawych przebrań i interpretacji utworów.

Czytaj więcej: 8.11.2016 R. PRZEGLĄD PIOSENKI JESIENNEJ

WYCIECZKA DO ŻYWEGO MUZEUM PIERNIKA

7 listopada 2016 r. 5 i 6-latki tradycję wypieku pierników w Toruniu poznały w Żywym Muzeum Piernika. Uczestniczyły w ciekawych warsztatach, podczas których samodzielnie wykonywały pierniki i na pamiątkę zabrały je do domu.

Czytaj więcej: WYCIECZKA DO ŻYWEGO MUZEUM PIERNIKA

WYCIECZKA DO MUZEUM TORUŃSKIEGO PIERNIKA

3 listopada 2016 r. najmłodsze grupy naszego przedszkola, czyli „Pszczółki” i „Motylki” poznawały tajniki wypieku pierników w Muzeum Toruńskiego Piernika. Aktywnie uczestniczyły w warsztatach, własnoręcznie wykonując pierniczki.

WYCIECZKA DO GALERII I OŚRODKA PLASTYCZNEJ TWÓRCZOŚCI DZIECKA

„Sowy” i „Biedronki” 25 października 2016 r. wcieliły się w role artystów, intensywnie pracując na zajęciach pod okiem profesjonalistów - plastyków. W efekcie powstały ciekawe arcydzieła, które dzieci na pamiątkę zabrały do domu.

Czytaj więcej: WYCIECZKA DO GALERII I OŚRODKA PLASTYCZNEJ TWÓRCZOŚCI DZIECKA

20.10.2016 R. „PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA”

W październiku przyjęliśmy do naszego grona wszystkie nowe przedszkolaki. Podczas uroczystości każda grupa zaprezentowała wiersz o przedszkolu, nie zabrakło ciekawych interpretacji. Dzieci doskonale się bawiły, nowe przedszkolaki dostały pamiątkowe dyplomy, całe grupy otrzymały słodkości. Zwieńczeniem uroczystości były poczęstunki w poszczególnych grupach.

Czytaj więcej: 20.10.2016 R. „PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA”

29.09.2016 r. - „SPRZĄTANIE ŚWIATA”

Zgodnie z coroczną tradycją nasze przedszkolaki we wrześniu z zapałem przystąpiły do sprzątania najbliższego terenu wokół przedszkola oraz dowiedziały się, co robić, by dbać o nasza planetę i nie szkodzić jej swoim zachowaniem. Zdobywały podstawy segregacji śmieci, uczyły się piosenek o Ziemi.

Czytaj więcej: 29.09.2016 r. - „SPRZĄTANIE ŚWIATA”

WYCIECZKA DO KINA CINEMA CITY

We wrześniu 2016 r. wszystkie nasze przedszkolaki wybrały się do kina na film pt. „Sekretne życie zwierzaków domowych”, który dostarczył im wielu pozytywnych wrażeń.