WYCIECZKA DO FAMILY PARK W BYDGOSZCZY – GRUPA I i II – 18 VI 2013

Szalona zabawa, zjeżdżalnie, automatyczne samochody, armatki, kręgle i zajęcia z Profesorem Ciekawskim to tylko niektóre z atrakcji, które nas spotkały w sali Zabaw Family Park w Bydgoszczy.

Czytaj więcej: WYCIECZKA DO FAMILY PARK W BYDGOSZCZY – GRUPA I i II – 18 VI 2013

DZIEŃ MAMY I TATY W GRUPIE II – 13 VI 2013

Śpiew, taniec, muzyka i pięknie wyuczone i wyrecytowane wiersze uświetniły ten jedyny w przedszkolnym roku dzień. Rodzice mieli przyjemność wziąć udział w konkursach, a dzieci doskonale się przy tym bawiły. Mamusie rozpoznawały siebie same na portretach. Niespodzianki przygotowane przez dzieci dla rodziców były dla nich miłym zaskoczeniem. Zwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek, przygotowany zresztą z pomocą mam, które upiekły przepyszne ciasta.

Czytaj więcej: DZIEŃ MAMY I TATY W GRUPIE II – 13 VI 2013

DZIEŃ MAMY I TATY W GRUPIE I – 12 V 2013

Wspaniała atmosfera, tańce, śpiewy, wiersze, upominki dla rodziców, konkursy – wszystko to uprzyjemniło ten dzień...

Czytaj więcej: DZIEŃ MAMY I TATY W GRUPIE I – 12 V 2013

DZIEŃ DZIECKA – 10 VI 2013

Ten szczególny w roku dzień przyniósł dzieciom wiele wspaniałych atrakcji: frytki, watę cukrową, naukę tańca w gronie przedszkolaków, zabawy, zwiedzanie samochodów policji, straży pożarnej, straży gminnej, lepienie z masy solnej, malowanie twarzy i paznokci, zabawę na dmuchanej zjeżdżalni i trampolinie. Takich dni w roku dzieci z pewnością życzyłyby sobie więcej.

Czytaj więcej: DZIEŃ DZIECKA – 10 VI 2013

SPEKTAKL W OSAiU pt. „ZACZAROWANY ŚWIAT BRACI GRIMM” – 27 V 2013

Oprawa muzyczna, świetna gra aktorska, śpiew i wartka akcja na scenie sprawiły , że dzieci niemal dosłownie przeniosły się w inny świat...

Czytaj więcej: SPEKTAKL W OSAiU pt. „ZACZAROWANY ŚWIAT BRACI GRIMM” – 27 V 2013

SZKOŁA Z KLASĄ 2.0

Dnia 21.05.13 w sali klasowej nr 6 odbyła się prezentacja projektu „Nuda delete – rozwijamy zainteresowania. W tym roku szkolnym festiwal projektów przyjął w naszej szkole formę Tygodnia Przeglądu Projektów. Odbiorcami projektu byli uczniowie Zespołu Szkół w Brzozówce a także dzieci z Przedszkola Samorządowego w Brzozówce. Prezentacja rozpoczęła się od godziny 7.30 a zakończyła o godzinie 13.00.

Czytaj więcej: SZKOŁA Z KLASĄ 2.0

WYCIECZKA DO STEKLINKA

Dnia 16.05.2013 roku dzieci z zerówki z grupy IV udały się na wycieczkę do Steklinka – Ośrodka Rehabilitacji Dzieci i młodzieży. Jak się potem okazało, była to jedna z najciekawszych wycieczek tego woku. Dzieci miały okazję poznać podstawowe zasady opieki nad pieskami. Dowiedziały się, jak psy pracują z chorymi dziećmi, a także wykonały kilka ćwiczeń. Największą jednak atrakcją była przejażdżka na koniach.

Czytaj więcej: WYCIECZKA DO STEKLINKA

DZIEŃ OTWARTY ZESPOŁU SZKÓŁ W BRZOZÓWCE – 15 V 2013

Z okazji Dni Otwartych grupy przedszkolne pod okiem swoich pań przygotowały szereg atrakcji: piosenki w języku angielskim i niemieckim, tańce i wiersze i piosenki. Zarówno rodzice jak i dzieci miały możliwość zapoznania się ze swoimi wychowawczyniami na przyszły rok przedszkolny.

Czytaj więcej: DZIEŃ OTWARTY ZESPOŁU SZKÓŁ W BRZOZÓWCE – 15 V 2013

GMINNY KONKURS WIOSENNY Z PIOSENKĄ I PRZYRODĄ

Dnia 9.05.2013 roku odbył się Gminny Konkurs Przyrodniczy z Piosenką i Przyrodą. Organizatorem konkursu było nasze przedszkole. Na zaproszenie odpowiedziało większość przedszkoli z Gminy Obrowo, a także dzieci z przedszkola Słoneczko i dzieci ze Szkoły Podstawowej w Pluskowęsach. Podczas konkursu wszyscy uczestnicy zmagali się z wieloma konkurencjami, dzielnie walczyli o każdy punkt. Przedszkolaki śpiewały piosenki o tematyce wiosennej a także obejrzały przedstawienie na temat ekologii.

Czytaj więcej: GMINNY KONKURS WIOSENNY Z PIOSENKĄ I PRZYRODĄ

DZIEŃ ZIEMI - 30 IV 2013

Dzień Ziemi był dla przedszkolaków okazją do przypomnienia sobie zasad segregacji śmieci w praktyce. Plac przedszkolny ktoś zaśmiecił, a dzieci świetnie poradziły sobie ze sprzątaniem jak i segregowaniem do odpowiednich pojemników. Ustaliliśmy zasady, które obowiązują przyjaciela przyrody, a dzieci zobowiązały się je przestrzegać.

Czytaj więcej: DZIEŃ ZIEMI - 30 IV 2013