WIZYTA W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ

 Dnia 5.01.2012 roku przedszkolaki z dwóch grup zerowych z Przedszkola Samorządowego w Brzozówce zostały zaproszone do Domu Pomocy Społecznej w celu wystawienia okolicznościowego przedstawienia. Świąteczny nastrój wśród dzieci panował od wielu dni, ponieważ maluchy pod kierunkiem swoich nauczycielek przygotowywały się do uroczystych występów.

Już na wiele dni przed zbliżającymi się świętami dzieci spotkały się w celu wspólnego przygotowania świątecznego debiutu. Systematycznie odbywały się próby poprawnej recytacji wierszy o tematyce bożonarodzeniowej, nauka najpiękniejszych polskich kolęd
i pastorałek, a także przedstawienia o Mikołaju. Nie zabrakło zaangażowania rodziców, którzy włożyli serce w przygotowanie kostiumów dla swoich pociech.

Podniosły nastrój panował już od samego poranka. Dzieci w odświętnych strojach odbyły ostatnią generalną próbę po czym wykonały laurki dla swoich słuchaczy. O godzinie 1030 dzieci wsiadły do autokaru, którym udały się do Domu Pomocy Społecznej w Dobrzejewicach. Tam czekali już na swoich gości mieszkańcy domu. Około godziny 1100 rozpoczęła się prezentacja montażu słowno – muzycznego, a także przedstawienia pt.: „Opowieść o świętym Mikołaju”. Mali aktorzy, w znakomitych strojach odgrywali swoje role z odwagą i wielkim zaangażowaniem. Następnie przedszkolaki wraz z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej zaśpiewały kolędę przy akompaniamencie gitary. Występy maluchów zostały nagrodzone gromkim brawami, a po wręczeniu drobnych upominków słuchaczom, dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek przygotowany przez pracowników placówki.

Zadowolone dzieci oraz radośni mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej wraz
z pracującą tam kadrą po wymianie serdecznych życzeń jeszcze raz podziękowali sobie za sympatyczne spotkanie.

                                                                                                         

Anna Wieczerzak

Justyna Młodziankiewicz