Pedagogizacja

Zachęcamy rodziców naszych dzieci przedszkolnych do zapoznania się z prezentacją multimedialną prezentowaną gronu rodziców podczas zebrania z rodzicami w dniu 12 XI 2014 r.  Znajdą w niej Państwo wiele ciekawych informacji dotyczących przedszkola, do którego uczęszcza Wasze dziecko.

PREZENTACJA

ROZWÓJ DZIECKA W WIEKU PRZEDSZKOLNYM – PORADY DLA RODZICÓW

„Przedszkole jest przeważnie pierwszym etapem w edukacji naszych dzieci. Przede wszystkim oznacza ważne wydarzenie w życiu całej rodziny. Dziecko spotyka na swojej drodze nowych opiekunów, zupełnie nowe miejsce oraz inne dzieci, z którymi musi nauczyć się wspólnie spędzać czas.”
WIĘCEJ NA: http://www.jojo.pl/psycholog-radzi-artykul-4.asp

DZIECI A GRY KOMPUTEROWE

„Coraz więcej rodziców pozwala swoim dzieciom na granie w gry przepełnione przemocą, krwią, brutalnością i bezwzględnością.”
WIĘCEJ NA: http://www.przedszkolak.pl/dziecko/umiejetnosci.php?pkey=1070225905

DOJRZAŁOŚĆ SZKOLNA

„Dzieci , rozpoczynające naukę w szkole, są w większości pozytywnie nastawione do swych nowych, uczniowskich obowiązków. Mimo to nie wszystkim dzieciom łatwo jest przystosować się do roli ucznia. Przejście ze środowiska przedszkolnego do szkolnego wymaga od dziecka przystosowania się do nowej sytuacji.”
WIĘCEJ NA: http://www.przedszkolak.pl/dziecko/dziecko.php?pkey=1149769013

O POTRZEBIE ROZMAWIANIA Z DZIEĆMI

„Rozwój umysłowy dziecka w dużym stopniu zależy od głośnego czytania książeczek, oglądania obrazków, mądrych rozmów, poważnego traktowania dziecięcych pytań i udzielania na nie stosownych odpowiedzi”
WIĘCEJ NA: http://www.przedszkolak.pl/dziecko/dziecko.php?pkey=1314646195#top

DZIECKO ZDOLNE

„Już w wieku przedszkolnym możemy zaobserwować wyraźne sygnały świadczące o ponadprzeciętnych możliwościach niektórych dzieci.
Najbardziej widoczną różnicą charakteryzującą dzieci zdolne od pozostałych jest...”
WIĘCEJ NA: http://www.wychowanieprzedszkolne.pl/dziecko-zdolne/

„W ŻYCIU JEST COŚ WIĘCEJ DO ZROBIENIA NIŻ TYLKO ZWIĘKSZAĆ JEGO TEMPO”

„Jeżeli chcemy by nasze dzieci cieszyły się życiem, sami powinniśmy rozwijać poczucie humoru, czerpać radość i szczęście z czego tylko się da, i przekazywać te uczucia innym ludziom.”
WIĘCEJ NA: http://www.wychowanieprzedszkolne.pl/w-zyciu-jest-cos-wiecej-do-zrobienia-niz-tylko-zwiekszac-tempo/

LOGOPEDIA DLA RODZICÓW

„Rodzice są najważniejszymi dorosłymi osobami w życiu małego dziecka.. Ich sposób mówienia będzie wpływa na cały proces rozwoju mowy u dziecka...”
WIĘCEJ NA: http://www.wychowanieprzedszkolne.pl/zasady-profilaktyki-logopedycznej-dla-rodzicow/

JAK BYĆ OJCEM

„Ojciec tak samo jak matka stawia dziecku wymagania, uczy go samodzielności, ale on jednocześnie ustala „poprzeczkę” samookreślenia się i liczenia się z grupą.. Stała bliskość i życzliwość ojca daje dziecku siłę do realizacji zadań, jakie stają przed dzieckiem, daje odwagę do podejmowania coraz trudniejszych prób. Zdarza się, że mężczyźni nie zdają sobie sprawy ze swojej roli, jaką pełnią w życiu swego dziecka, myślą, że zacznie się ona dopiero jak dziecko będzie duże. ..”
WIĘCEJ NA: http://www.wychowanieprzedszkolne.pl/co-to-znaczy-byc-ojcem/

ZASADY, KTÓRYMI WARTO SIĘ KIEROWAĆ W WYCHOWYWANIU DZIECKA

„Wychowanie dziecka i przygotowanie go do samodzielnego życia należą do najtrudniejszych zadań, z jakimi człowiek musi się zmierzyć. Najczęściej w ogóle nie jesteśmy do nich przygotowani. Potwierdza to powiedzenie, że rodzicami łatwo się zostaje, ale trudno nimi być.
Jak więc postępować i jakimi zasadami się kierować w wychowaniu dziecka?”
WIĘCEJ NA: http://www.wychowanieprzedszkolne.pl/wychowanie-dziecka/

TRZYLATEK W PRZEDSZKOLU

„Dla maluchów, które nie chodziły do żłobka przedszkole jest wielkim przeżyciem. Maluch przebywał dotąd w domu z bliskimi osobami. W znanym otoczeniu czuł się pewnie i bezpiecznie. Przedszkole może, więc napełnić go strachem. Dzieci muszą przecież zmienić wiele swoich przyzwyczajeń. Niektóre radzą sobie z tym dobrze inne nieco gorzej.”

WIĘCEJ NA: http://www.wychowanieprzedszkolne.pl/trzylatek-w-przedszkolu-%E2%80%93-krotki-referat-dla-rodzicow/

DZIECKO INNE W DOMU, INNE W PRZEDSZKOLU

„Bywa, że w czasie rozmów indywidualnych nauczycielki z rodzicami wychodzi na jaw, że dziecko zupełnie inaczej zachowuje się w domu a inaczej w grupie przedszkolnej.”
WIĘCEJ NA: http://www.wychowanieprzedszkolne.pl/inne-w-domu-inne-w-przedszkolu/

GŁOSNE CZYTANIE JEST PROSTE I DZIECI JE UWIELBIAJĄ

„Bliski kontakt rodzica z dzieckiem w czasie spędzenia tych paru minut przy czytaniu jest bezcenny. Dziecko czuje się kochane, bezpieczne, pożytecznie spędza czas z mamą, tatą i co najważniejsze – czuje sie ważne.” ORAZ
„Złota lista książek szczególnie polecanych przez Fundację ABCXXI która rozpoczęła akcję „Cała Polska Czyta Dzieciom:
Wiek 0-4 lata, Wiek 4-6 lat, Wiek 6-8 lat”
WIĘCEJ NA: http://www.wychowanieprzedszkolne.pl/glosne-czytanie-jest-proste-i-dzieci-je-uwielbiaja/