BIWAK MIKOŁAJKOWY "JEŻY" I "WIEWIÓREK"

W tym roku dla grupy "Jeży" i "Wiewiórek" panie zorganizowały biwak o tematyce mikołajkowej. Zabawy i zadania związane były z bardzo bliską dzieciom tematyką, jaką jest Św. Mikołaj i Święta Bożego Narodzenia. Na początku dzieci obejrzały prezentację multimedialną o Św. Mikołaju. Dzieci przypominały sobie zwyczaje i tradycje poprzez układanie sylabowych bombek, wyszukiwanie liter i wysłuchiwanie pierwszych głosek z nazw obrazków związanych ze świętami oraz poprzez określanie liczby sylab w nazwach rzeczy, które dzieci dostają na prezent. Nie zabrakło okazji do zabaw w "zaprzęgi" Mikołaja i reniferów, ekspresowe wysyłanie kartek świątecznych czy przekazywanie paczek z rąk do rąk. Dzieci segregowały paczki według wielkości, przyporządkowywały cyfry kolejnym prezentom. Dzieci rysowały swój wymarzony prezent od Mikołaja, wkładały list do koperty, przyklejały znaczek i adres Mikołaja i własnoręcznie się podpisywały. Ku zaskoczeniu dzieci, odwiedził je pan listonosz - tata Martyny z grupy "Jeżyków" - aby osobiście zabrać i wysłać listy do Św. Mikołaja. Oczywiście na zakończenie miał miejsce poczęstunek. Czas biwaku był bardzo mile i owocne spędzonym czasem.

Monika Wiczyńska