DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Dnia 23.11. odbył się w naszym przedszkolu Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji każdy przedszkolak tego dnia przyniósł z domu swojego ulubionego misia maskotkę i wypowiadał się na temat jego wyglądu, dlaczego lubi spędzać czas bawiąc się z misiem. Główną atrakcją było przedstawienie teatralne „Bal u misia” dzieci z grupy „Wiewiórek”. Przedstawienie dało możliwość wprowadzenia dzieci z innych grup w świat bajki, uatrakcyjniło wspólne świętowanie, a dla dzieci z grupy „Wiewiórek” dało możliwość poczucia się aktorami grając określone role i wcielając się w różne postacie. Dzieci - aktorzy przebrani w odpowiednie stroje czuły się bardzo szczęśliwe mogąc odgrywać określone role oraz czuły się potrzebne sprawiając radość kolegom z innych grup. Po bajce dzieci również w sali wysłuchały przygotowane opowiadanie o misiu, uczestniczyły w zabawach ruchowych oraz wykonały prace plastyczną – kolorowe misie wg własnego pomysłu. Na koniec tej uroczystości dzieci złożyły życzenia dla swoich misiów przyniesionych z domu oraz odbył się miły poczęstunek „Małe co nieco” - sok Kubuś i ciasteczko Lubiś, który na pewno sprawił im wielką i miłą niespodziankę.

Ewa Brochocka