SPRZĄTANIE ŚWIATA 2017 r.

Podczas tegorocznej akcji, mającej miejsce 18 września 2017 r., dzieci przypomniały sobie jak ważne jest, by nasze otoczenie było czyste. Uświadomiły sobie, że to także od nich samych zależy czy pobliskie lasy, parki i uliczki są zaśmiecone czy lśniące czystością. Zrozumiały, że los ludzi, zwierząt i roślin jest uzależniony od czystości środowiska. Brały udział w segregacji śmieci na plastikowe, szklane, papierowe i bioodpady. Wykonały zbiorowe prace plastyczne pod hasłami: „czysty plac zabaw”, „czysta plaża”, „czysta łąka”, „czysty las”. Dzieci z radością ubrały jednorazowe rękawiczki, wyszły na spacer i z zapałem przystąpiły do zbierania śmieci wokół szkoły i przedszkola. Nasze worki bardzo szybko wypełniły się po same brzegi.

Monika Wiczyńska