WYCIECZKA NA BARBARKĘ

Dnia 27 listopada 2015 r. 4 latki - „Motylki” i „Pszczółki” miały wycieczkę na Barbarkę na zajęcia edukacyjne pod hasłem „Jesień w lesie”. Dzieci poznały różnice w wyglądzie ekosystemu leśnego w poszczególnych porach roku, a przede wszystkim poznały charakterystyczne zjawiska zachodzące późną jesienią w lesie. Pani prowadząca zajęcia przedstawiła dzieciom, w jaki sposób zwierzęta i rośliny przygotowują się do zimy, dlaczego liście tracą kolor zielony i spadają z drzew, krzewów, a także jakie owoce i szyszki są charakterystyczne dla poszczególnych roślin. Poznały wybrane gatunki grzybów oraz ich rolę w leśnym runie. Atrakcją na wycieczce był spacer po Barbarce, gdzie dzieci mogły obserwować zmiany zachodzące w przyrodzie o tej porze roku oraz zabawy na świeżym powietrzu. Wszystkie dzieci wróciły z wycieczki uśmiechnięte i zadowolone!