TEATR „VASKA” W NASZYM PRZEDSZKOLU

Dnia 8 grudnia przyjechał do naszego przedszkola Objazdowy Teatr „Vaska” z przedstawieniem „Czy to Mikołaj?”. Przedstawienie to  świetna zabawa teatralna zbudowana wokół perypetii Świętego Mikołaja przybywającego z niespodziankami dla dzieci. W bajce przedstawiony był również motyw narodzin dzieciątka Jezusa, wizyta pasterzy i trzech Królów, którzy przybywają do szopki betlejemskiej. Postacie były zabawne, kolorowe i sympatyczne. Dzieci przez cały czas zachęcane były do aktywności i uczestnictwa poprzez odpowiadanie na pytanie, czy też wspólne śpiewanie kolęd czy piosenek świątecznych z pokazywaniem określonych czynności.  Klimat świąteczny podkreślała oprawa muzyczna poprzez ładne, wpadające w ucho melodie i piosenki świąteczne czy kolędy. Bajka była zrozumiała dla dzieci w każdym wieku, to rozrywka na odpowiednim poziomie, która uczy, bawi i ciekawi.