WYCIECZKA DO OGRODU ZOOBOTANICZNEGO

Dnia 23 września 4 latki „Motylki” i „Pszczółki” miały wycieczkę do Ogrodu Zoobotanicznego w Toruniu. Dzieci tego dnia miały wiele atrakcji – przejazd autokarem, zwiedzanie zoo oraz zajęcia edukacyjne na temat „Moje domowe zoo”.  Przedszkolaki obejrzały w zoo wiele roślin i zwierząt małych i dużych – zarówno młode urodzone w zoo jak też nowe gatunki pozyskane z innych placówek. Na zajęciach edukacyjnych dzieci zapoznały się z podstawowymi zasadami utrzymania wybranych zwierząt w warunkach domowych. W trakcie zajęć odbył się pokaz z użyciem żywych zwierząt, omówione zostały akcesoria niezbędne do hodowli danej grupy zwierząt. Dzieci dostały również karty pracy do wypełnienia. Wycieczka do Ogrodu Zoobotanicznego uświadomiła dzieciom, że przyroda i zwierzęta należy kochać i szanować jak przyjaciela oraz to, że także one są za nie odpowiedzialne.