DZIEŃ SPORTU W PRZEDSZKOLU

16.06.2016 odbył się w naszym Przedszkolu Dzień Sportu. Wszystkie dzieci brały udział w konkurencjach sportowych; wykonywały różnego rodzaju zadania sprawnościowe, świetnie się przy tym bawiąc. Każdy otrzymał pamiątkowy medal i pyszny, zdrowy sok. Całą imprezę wspierały swoją osobą i dopingowały obie Panie Dyrektor. Było super!!! Już nie możemy się doczekać podobnego dnia w przyszłym roku!!!

Czytaj więcej: DZIEŃ SPORTU W PRZEDSZKOLU

TEATR „ZACZAROWANY ŚWIAT” W NASZYM PRZEDSZKOLU

Dnia 05.04.2016 do naszego przedszkola przyjechali aktorzy z Teatru „Zaczarowany Świat” z przedstawieniem legendy „O smoku Wawelskim”. Przedstawienie opowiadało o Smoku Wawelskim i dzielnym Szewczyku, który dzięki swojemu sprytowi uratował Kraków. Występująca w bajce Turystka, która złamała obcas na Wawelu,  włącza się w opowieść. Siłą przedstawienia jest nie tylko kolorowa scenografia, ale i gra aktora żywo planowego oraz barwne lalki czeskie i marionetki. Spektakl przekazał dzieciom tradycyjną polską legendę w lekki i przyjemny sposób. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały bajkę i miło spędziły ten czas.

Czytaj więcej: TEATR „ZACZAROWANY ŚWIAT” W NASZYM PRZEDSZKOLU

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

21 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy pierwszy dzień wiosny. Każda z grup witała wiosnę pod  hasłem zajęć „Żegnamy zimę, witamy wiosnę”. Dzieci z tej okazji miały wiele niespodzianek - zadań do wykonania np. wybierały obrazki związane z zimą i wiosną, śpiewały piosenkę wiosenną „Wiosna wita nas”, rozwiązywały zagadki słowne, kolorowały obrazki wiosenne, układały z klocków dom dla Pani Wiosny, czy też uczestniczyły w zabawach ruchowych związanych z tematyką wiosenną. Atrakcją dla dzieci było założenie opasek z kwiatkami i wyjście na spacer, aby poszukać oznak nadchodzącej wiosny.  W ten sposób dzieci utworzyły barwny, wesoły korowód witający wiosnę. Wszystkie dzieci spędziły ten dzień bardzo radośnie!

WYCIECZKA DO PLANETARIUM

Dnia 23.02.2016 r. 4 latki „Motylki” i „Pszczółki” oraz 5,6 latki „Sowy” i „Biedronki” miały wycieczkę do Planetarium w Toruniu na spektakl „Cudowna podróż”. Ten wesoły i dynamiczny seans przedstawił dzieciom podstawowe gwiazdozbiory na niebie. Dzieci pod opieką astronoma wyruszyły w rejs na Księżyc, lądowały na Marsie, przelatywały przez pierścienie Saturna poszukując odpowiedzi na wiele nurtujących pytań. Żaden przedszkolak nie bał się, że w Planetarium jest ciemno, wręcz przeciwnie dzieci były podekscytowane i bardzo ciekawe co będzie się działo…. Wszystkie dzieci wróciły z wycieczki uśmiechnięte i zadowolone!

Czytaj więcej: WYCIECZKA DO PLANETARIUM

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Po feriach w drugim tygodniu lutego odbyły się w naszym przedszkolu spotkania z Dziadkami. Z okazji Ich Święta - Dnia Babci i Dziadka odbyły się specjalnie przygotowane dla Nich uroczystości. Dzieci odświętnie ubrane recytowały wierszyki, śpiewały piosenki dla Dziadków oraz prezentowały wybrane tańce. Dzieci podarowały również własnoręcznie przygotowane prezenty dla Babci i Dziadka. Wszyscy Dziadkowie byli bardzo wzruszeni i miło zaskoczeni, że przedszkolaki tak pięknie przedstawiły program artystyczny. Przy pięknie udekorowanych stolikach po występie artystycznym dzieci razem z  Dziadkami częstowały się ciastami, słodyczami i napojami. Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka była bardzo udana.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE SOWY

W lutym w naszym przedszkolu gościliśmy Babcie i Dziadków, aby wspólnie przeżyć ich święto. Dzieci z grupy IV SOWY przygotowały wiele niespodzianek. Zaprezentowały program artystyczny pt.: ,,Jak to z babcią i dziadkiem było”, podczas którego wcieliły się w postać dziadków, odtwarzając ich życie od kołyski aż do ślubu. Po programie artystycznym wręczyły Babci i Dziadkowi upominek i zaprosiły gości na poczęstunek.

Czytaj więcej: DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE SOWY

SPOTKANIA WIGILIJNE Z RODZICAMI

W trzecim tygodniu grudnia odbyły  się w naszym przedszkolu wigilie grupowe z rodzicami. Dzieci odświętnie ubrane recytowały wierszyki, śpiewały piosenki świąteczne i kolędy oraz prezentowały wybrane tańce dla rodziców. Dzieci podarowały również własnoręcznie przygotowane prezenty dla rodziców.  Przy pięknie udekorowanych stolikach po występie artystycznym dzieci razem z rodzicami częstowały się ciastami, słodyczami i napojami. Nie zabrakło również Mikołaja, który przyniósł dzieciom paczki z upominkami.

Czytaj więcej: SPOTKANIA WIGILIJNE Z RODZICAMI

MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

8 XII 2015 r. nagle rozległ się na korytarzu donośny dźwięk – to dzwonek zapowiadał nadejście Mikołaja. Tak, tak, do naszego przedszkola osobiście zawitał Mikołaj, by każde dziecko obdarować słodką czekoladką. Dzieci bardzo się ucieszyły na widok gościa, więc z radością zaśpiewały dla niego okolicznościowe piosenki.

Czytaj więcej: MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

TEATR „VASKA” W NASZYM PRZEDSZKOLU

Dnia 8 grudnia przyjechał do naszego przedszkola Objazdowy Teatr „Vaska” z przedstawieniem „Czy to Mikołaj?”. Przedstawienie to  świetna zabawa teatralna zbudowana wokół perypetii Świętego Mikołaja przybywającego z niespodziankami dla dzieci. W bajce przedstawiony był również motyw narodzin dzieciątka Jezusa, wizyta pasterzy i trzech Królów, którzy przybywają do szopki betlejemskiej. Postacie były zabawne, kolorowe i sympatyczne. Dzieci przez cały czas zachęcane były do aktywności i uczestnictwa poprzez odpowiadanie na pytanie, czy też wspólne śpiewanie kolęd czy piosenek świątecznych z pokazywaniem określonych czynności.  Klimat świąteczny podkreślała oprawa muzyczna poprzez ładne, wpadające w ucho melodie i piosenki świąteczne czy kolędy. Bajka była zrozumiała dla dzieci w każdym wieku, to rozrywka na odpowiednim poziomie, która uczy, bawi i ciekawi.

Czytaj więcej: TEATR „VASKA” W NASZYM PRZEDSZKOLU

GMINNE SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

Corocznym zwyczajem stało się organizowanie przez Przedszkole Samorządowe w Brzozówce Gminnego Spotkania z Mikołajem z okazji Mikołajek (4 XII 2015 r.). W tym roku dzieci śpiewały i interpretowały  ruchem piosenki o tematyce zimowej i świątecznej. Gościnnie wystąpiły przedszkolaki z przedszkoli gminy Obrowo. Jako gospodarze wystąpiły dzieci z grupy „Sów” z tańcem do piosenki „Hallelujah”, a „Pszczółki” i „Motylki”zaprezentowały na początek taniec „Skocznie i wesoło”. Występy nagrodzone zostały gromkimi brawami publiczności. Dzieci zasłużyły oczywiście na przyjście Mikołaja ze słodkościami oraz poczęstunek. Otrzymały też pamiątkowe dyplomy za występy dla grup.

Czytaj więcej: GMINNE SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM