DZIEŃ ZIEMI

W poniedziałkowe przedpołudnie, 27.04.2015, Przedszkole Samorządowe świętowało dzień Ziemi. Po zajęciach teoretycznych w Sali przyszedł czas na zabawy na świeżym powietrzu. Przedszkolaki usłyszały list od Ziemi i zagrały w grę planszową. Nagrodą za wygraną były słodkości. Dzieci rysowały również kulę ziemską. Następnie udaliśmy się do szkoły, gdzie każda grupa zasadziła swój dąb. Przedszkolaki mają: dąb Maluch, dąb Felek, dąb Tadziu i dąb Julian.

Czytaj więcej: DZIEŃ ZIEMI

WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI PEDAGOGICZNEJ W TORUNIU

24.04.2015 dzieci z Przedszkola Samorządowego w Brzozówce wyruszyły na wycieczkę do Biblioteki Pedagogicznej. Dzieci poznały drogę, jaką musi przebyć książka z magazynu do czytelnika. Mogły również poczuć się jak trochę starsza młodzież i przebywając w czytelni przeglądać samodzielnie książki. Nagrodą za piękne zachowanie dzieci był spacer po Starówce oraz ich wymarzony McDonald i Happy Meal :)

Czytaj więcej: WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI PEDAGOGICZNEJ W TORUNIU

ZAJĘCIA KULINARNE – MYSZKI Z JAJEK

Myszki nie tylko są szare i wszyscy przed nimi uciekają. Dzieci z koła kulinarnego zrobiły piękne, kolorowe, a przede wszystkim smaczne i zdrowe myszki z jajeczka. Radość z przygotowania samodzielnego posiłku była wielka. A i myszki lepiej smakowały :)

Czytaj więcej: ZAJĘCIA KULINARNE – MYSZKI Z JAJEK

I DZIEŃ WIOSNY

Pierwszy Dzień Wiosny był kolejną okazją do spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Przedszkolaki, pełne zapału i pomysłów, zrobiły Marzannę, z którą udaliśmy się do lasu na spotkanie z leśnikiem. Pan leśnik opowiadał o zagrożeniach, na które można napotkać w lesie, ale także o korzyściach, które nam ten las daje. Dzieci zostawiły w lesie Marzanny z nadzieją, że Pani Wiosna przybędzie do Brzozówki. Zmęczone, ale szczęśliwe wróciły do przedszkola.

Czytaj więcej: I DZIEŃ WIOSNY

GRUPA III Szkoła z klasą 2.0

Projekt śladami reniferów.

Czytaj więcej: GRUPA III Szkoła z klasą 2.0

ZAJĘCIA PLASTYCZNE W GRUPIE III

Przedszkolaki z III grupy wykonują wiele ciekawych prac plastycznych.

Czytaj więcej: ZAJĘCIA PLASTYCZNE W GRUPIE III

PRZEDSTAWIENIE PROFILAKTYCZNE

W lutym nasze dzieci przedszkolne uczestniczyły w przedstawieniu profilaktycznym.

Czytaj więcej: PRZEDSTAWIENIE PROFILAKTYCZNE

DYKOTEKA W GRUPIE III

A tak bawią się na dyskotece dzieci z III grupy.

Czytaj więcej: DYKOTEKA W GRUPIE III

ZAJĘCIA KULINARNE

Na zajęciach kulinarnych przygotowywane są różne potrawy. Są one związane tematycznie z panującym okresem w roku. W sezonie jabłkowym dzieci piekły szarlotkę, w sezonie robienia zapasów na zimę kisiły ogórki oraz robiły kompoty. W okresie przygotowującym do Świąt Bożego Narodzenia dzieci piekły pierniczki, zaś w karnawale chruściki. Radość dzieci podczas prac kulinarnych jest nie do opisania, a potrawy, które im wychodzą są przepyszne.

Czytaj więcej: ZAJĘCIA KULINARNE

TYDZIEŃ ZDROWIA W PRZEDSZKOLU W BRZOZÓWCE

Na początku stycznia w naszym przedszkolu odbył się tydzień zdrowia. Dzieci dowiedziały się czym właściwie to zdrowie jest i jak o nie prawidłowo dbać. Miały tez niebywałą okazje spotkać się z pielęgniarką, rehabilitantką, osoba niepełnosprawną oraz trenerem piłki. Każdy z zaproszonych gości miał przygotowane dla dzieci pewne informacje oraz zabawy związane ze zdrowiem, zaś spotkanie z trenerem odbyło się na Sali gimnastycznej, gdzie dzieci pod okiem fachowca wykonywały ćwiczenia. 

Czytaj więcej: TYDZIEŃ ZDROWIA W PRZEDSZKOLU W BRZOZÓWCE