SŁUCHOWISKA MUZYCZNE W PRZEDSZKOLU

Co miesiąc do naszego przedszkola przyjeżdżają goście, którzy fundują dzieciom kolejne atrakcje muzyczne: grę na ciekawych instrumentach muzycznych, zabawę z głosem i inne. Zajęcia cieszą się dużym powodzeniem wśród dzieci.

Czytaj więcej: SŁUCHOWISKA MUZYCZNE W PRZEDSZKOLU

WYCIECZKA DO LASU NA SPOTKANIE Z LEŚNICZYM , CZYLI OBCHODY DNIA ZIEMI W PRZEDSZKOLU 29 IV 2014

Tegoroczny Dzień Ziemi spędziliśmy jak najbardziej w zgodzie z naturą. Pieszo wybraliśmy się do pobliskiego lasu w Brzozówce, gdzie zorganizowaliśmy piknik na trawie. W ciszy i zgodzie z przyrodą wysłuchaliśmy „Listu od Pani Ziemi” i rozwiązywaliśmy zagadki i zadania quizu, dzięki którym przekonaliśmy się, jak zostać sprzymierzeńcami przyrody. Następnie spotkaliśmy się z panem leśniczym, który opowiedział nam o swojej pracy i oprowadził różnymi ścieżkami po lesie. Zwrócił naszą uwagę na wiele ciekawych obiektów przyrody.

Czytaj więcej: WYCIECZKA DO LASU NA SPOTKANIE Z LEŚNICZYM , CZYLI OBCHODY DNIA ZIEMI W PRZEDSZKOLU 29 IV 2014

IV GMINNY KONKURS WIOSENNY Z PIOSENKĄ I PRZYRODĄ ORAZ POKAZ MODY EKOLOGICZNEJ – 25 IV 2014

Dnia 25.04.2014 r. odbył się IV Gminny Konkurs Wiosenny z Piosenką i Przyrodą oraz pokaz mody ekologicznej.

Czytaj więcej: IV GMINNY KONKURS WIOSENNY Z PIOSENKĄ I PRZYRODĄ ORAZ POKAZ MODY EKOLOGICZNEJ – 25 IV 2014

Z WIZYTĄ W OSAiU W TORUNIU… NA PRZEDSTAWIENIU „ KOT W BUTACH” – 4 IV 2014

Przedstawienie „Kot w butach” bardzo przypadło dzieciom do gustu, więc na zakończenie zostało nagrodzone gromkimi brawami.

Czytaj więcej: Z WIZYTĄ W OSAiU W TORUNIU… NA PRZEDSTAWIENIU „ KOT W BUTACH” – 4 IV 2014

1.-Y DZIEŃ WIOSNY - DZIEŃ MAŁEGO PRZYRODNIKA – POPOŁUDNIE Z PRZYRODĄ – 21 III 2014

Był to dzień, w którym całe nasze przedszkole powitało wiosnę. Dzieci otrzymały list od „Pani Wiosny” oraz zadania do wykonania, w których musiały wykazać się swoją wiedzą na temat przyrody. Nie zabrakło zabaw w ruchu, gdyż powitanie wiosny miało miejsce oczywiście na świeżym powietrzu. Na zakończenie na dzieci czekał niespodzianka – pizza.

Czytaj więcej: 1.-Y DZIEŃ WIOSNY - DZIEŃ MAŁEGO PRZYRODNIKA – POPOŁUDNIE Z PRZYRODĄ – 21 III 2014

DZIEŃ KOBIET

Z okazji Dnia Kobiet chłopcy z przedszkola podarowali swoim koleżankom niespodzianki. W grupie IV były to eleganckie opaski na włosy, w zamian za co chłopcy od dziewczyn otrzymali lizaczki.

Czytaj więcej: DZIEŃ KOBIET

DRUGA EDYCJA TYGODNIA ZDROWIA W PRZEDSZKOLU – 24 - 28 II 2014

Tegoroczny tydzień zdrowia obfitował w wiele nowych wydarzeń. Szczególną uwagę poświęciliśmy naszym zębom. Gościliśmy panią stomatolog – za bardzo ciekawą wizytę bardzo jej dziękujemy :) Byliśmy na wizycie w pobliskiej aptece w Brzozówce, za co serdecznie pani z apteki również dziękujemy. Samodzielnie sporządzaliśmy zdrowe kanapki  i przepyszny koktajl jogurtowo - owocowy. Na zakończenie tygodnia wszystkie grupy wzięty udział we wspólnej gimnastyce na sali gimnastycznej.

Czytaj więcej: DRUGA EDYCJA TYGODNIA ZDROWIA W PRZEDSZKOLU – 24 - 28 II 2014

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W DOBRZEJEWICACH – 29 I 2014

Z okazji Dnia Babci i Dziadka postanowiliśmy sprawić radość pensjonariuszom DPS w Dobrzejewicach. Dzieci z grupy IV zaprezentowały specjalnie przygotowany na ten dzień repertuar oraz obdarowały babcie i dziadków prezentami.

Czytaj więcej: DZIEŃ BABCI I DZIADKA W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W DOBRZEJEWICACH – 29 I 2014

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE I

28 stycznia 2014 roku przedszkolaki z grupy I zaprosiły do przedszkola swoich Dziadków, by świętować razem z nimi ich święto. Dzieci przygotowały wiele niespodzianek. Wystawiły przestawienie pt.: "Piekł dziadek babkę", podczas którego wcieliły się w rolę dziadków i wnuków, zaśpiewały wiele piosenek o swoich kochanych babciach i dziadkach a także zatańczyły taniec do piosenki pt. "Nosa, nosa". Maluchy wręczyły swoim gościom upominki a także zaprosiły na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Dzień wcześniej upiekły pyszną szarlotkę, aby jeszcze bardziej osłodzić to wyjątkowe święto.

Czytaj więcej: DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE I

POZNAJEMY ZAWÓD KUCHARZA – SPECJALNY GOŚĆ W GRUPIE I

Dnia 21 stycznia 2014 roku przedszkolaki z grupy I zaprosiły do przedszkola mamę swojej koleżanki z grupy – panią Agnieszkę, która przybyła, aby opowiedzieć co nieco o gotowaniu oraz pieczeniu. Pomysł ten narodził się, gdy w ramach zajęć dzieci poznawały zawód kucharza. Maluchy postanowiły przeprowadzić wywiad ze swoim gościem i w tym celu przygotowały pytania, np.: „W co jest pani ubrana podczas pracy?”; „Jakich naczyń kuchennych używa pani najczęściej?”; „Jaki deser lubi pani przygotowywać?” i wiele innych. Nie obyło się bez niespodzianek – pani Agnieszka przygotowała dla maluchów słodką niespodziankę, która wywołała uśmiech i zadowolenie u dzieci. Wspólnie z gościem dzieci upiekły pizzę, którą następnie poczęstowały swoich rodziców. To był wyjątkowy dzień w naszym przedszkolu.

Czytaj więcej: POZNAJEMY ZAWÓD KUCHARZA – SPECJALNY GOŚĆ W GRUPIE I