SZKOŁA Z KLASĄ 2.0

Dnia 21.05.13 w sali klasowej nr 6 odbyła się prezentacja projektu „Nuda delete – rozwijamy zainteresowania. W tym roku szkolnym festiwal projektów przyjął w naszej szkole formę Tygodnia Przeglądu Projektów. Odbiorcami projektu byli uczniowie Zespołu Szkół w Brzozówce a także dzieci z Przedszkola Samorządowego w Brzozówce. Prezentacja rozpoczęła się od godziny 7.30 a zakończyła o godzinie 13.00.

Został ustalony szczegółowy harmonogram odwiedzin: między czasie (także na przerwach) odwiedzali nas pozostali, zainteresowani projektem uczniowie).

klasy I – godzina 8.00

świetlica – godzina 8.45

klasy – VI – godzina 9.30

przedszkole gr I, II – godzina 10.15

przedszkole gr III – godzina 11.45

klasy II – godzina 12.45

Prezentację projektu obejrzała także pani dyrektor, pani wicedyrektor, a także nauczyciele szkoły i przedszkola.

Każda prezentacja trwała ok 30 min, a w przerwach pomiędzy odwiedzinami umówionych grup odwiedzali nas pozostali zainteresowani projektem uczniowie, którzy oglądali wystawę oraz poszczególne prezentacje. Przybyli goście mieli okazję zobaczyć:

-zdjęcia: z meczu towarzyskiego SP Brzozówka – Orzeł Głogowo, z treningu szkółki piłkarskiej dzieci z zerówki, z wycieczki do Steklinka, z wizyty hodowcy kotów;

-obejrzeć filmiki z pokazu tańca zaproszonych gości oraz tańca koła tanecznego, filmiki z wycieczki do Steklinka;

-usłyszeć wywiad z tancerzami oraz trenerem klubu Orzeł Głogowo;

Poszczególni gości witani byli przez panie czuwające nad projektem: Annę Wieczerzak i panią Magdalenę Zaidlewicz - Wołoszyk, które wprowadzały w tematykę projektu. Informowały, że prezentacja projektu podzielona została na 4 części. Dotyczyła zainteresowań sportowych, tanecznych, zwierząt oraz harcerstwa (starsi uczniowie). Każda grupa miała zatem możliwość wyboru prezentacji tematu (zainteresowania), który ich najbardziej interesuje. Największe zainteresowanie wzbudzały zwierzęta, tańce oraz sport. Często zdarzało się, że w trakcie prezentacji zostały omówione dwa a nawet trzy zainteresowania.