WARSZTATY DLA RODZICÓW

Dnia 25.01.2012 r. o godzinie 16.30 w Przedszkolu Samorządowym w Brzozówce odbyły się warsztaty dla rodziców pt.: „Jak bawić się z dzieckiem...” zorganizowane przez Panią Renatę Kwiatkowską, Annę Wieczerzak oraz Monikę Wiczyńską. Głównym celem warsztatów było ukazanie rodzicom sposobu pracy z dzieckiem poprzez proste zabawy, wykorzystując gry dydaktyczne oraz dostępne w domu materiały.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. Rodzice byli otwarci na zdobywanie nowej wiedzy, dzielili się własnymi doświadczeniami, wymieniali poglądy,
a także informowali o swoich oczekiwaniach co do nauczycieli. Rodzice przekonali się, że nie trzeba odrywać się od codziennych obowiązków, aby okazać zainteresowanie dziecku, a do zabawy nie potrzebują wcale drogich gier, by rozwijać swoje pociechy na wielu płaszczyznach. Warsztaty te okazały się dla rodziców wartościowym doświadczeniem, dlatego planuje się przeprowadzenie kolejnych spotkań, które będą miały za zadanie wspierać rodziców w trudnej roli wychowania i rozwoju dzieci.